Szczycieński Klub Kyokushin Karate z Bartoszyc wrócił z medalami!

2022-03-23 10:47:42(ost. akt: 2022-03-23 10:57:16)

Autor zdjęcia: SKKK

W Bartoszycach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego w Karate Kyokushin pod patronatem PZK. Reprezentacja Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyła 11 medali indywidualnych.
W zawodach wzięło udział blisko 300 zawodników z 40 klubów reprezentujących cztery województwa.

Najlepiej z SKKK spisał się aktualny mistrz Europy WKB Olaf Szempliński, który zdecydowanie wygrał swoją kategorię KUMITE i w ten sposób obronił tytuł z przed roku. Na swojej drodze do złota musiał pokonać trzech rywali, lecz od początku do końca wszystkie walki miał pod kontrolą. Olaf sprawił miłą niespodziankę biorąc udział w konkurencji KATA, w której zdobył III miejsce. Choć nie jest to jego ulubiona konkurencja to udowodnił, że nie tylko filigranowi zawodnicy mogą specjalizować się w KATA.
Obrazek w tresci

Inna faworytka Ewa Gołaszewska do Szczytna przywiozła również dwa medale w KATA i KUMITE, tym razem dwa srebrne. Ewa w konkurencji KUMITE drabinkę miała naszpikowaną bardzo utytułowanymi zawodniczkami, trzy z czterech to brązowe medalistki mistrzostw Europy z poprzedniego roku oraz mistrzyni i wicemistrzyni Polski w tej kategorii wagowej.
- W tym roku Ewa przeszła do kategorii juniorek i od razu walczyła z najlepszymi zawodniczkami w kraju – komentuje sensei Ewelina Mirosław. – Poradziła sobie doskonale wygrywając z aktualną wicemistrzynią a w finale nieznacznie na punkty uległa mistrzyni Polski.
Obrazek w tresci

Nie zawiedli też seniorzy, którzy kolejny raz wracają z medalami z mistrzostw makroregionu: Emilia Gwiazda i Konrad Żelaznowski. I choć to „tylko” drugie miejsca to medal w konkurencji seniorów ma swoją wagę. Paula Wąsewicz tym razem wystartowała tylko w konkurencji KATA ale i tak wywiozła z Bartoszyc srebrny medal. Miłą niespodziankę sprawiła Nadia Tyczyńska, która po dwóch zwycięskich walkach zameldowała się w półfinale. Niestety przeciwniczka okazała się zbyt wymagająca i Nadia ostatecznie zajęła III miejsce. Należy również wspomnieć Łucję Dragun III miejsce, Grzegorza Hajn III miejsce, Patryka Wysockiego III miejsce wszyscy KUMITE.
Obrazek w tresci

Komplet medali wywalczonych przez naszych zawodników doprowadził nasz SKKK BEST TEAM do zdobycia I miejsca w klasyfikacji drużynowej wraz z dziesięcioma innymi zespołami.
- Nie pamiętam takiej sytuacji, żeby aż 11 drużyn zdobyło tę samą liczbę punktów – komentuje shihan Piotr Zembrzuski. I dodaje: – Świadczy to o niezwykle wyrównanym poziomie tych mistrzostw. Pozostali nasi reprezentanci, walczyli bardzo zaciekle z wykazali się ogromną wolą walki lecz zabrakło im trochę szczęścia aby stanąć na podium w Bartoszycach.
Obrazek w tresci

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5