Nieodpowiedzialni kierowcy są zagrożeniem na drogach

2022-03-15 09:00:00(ost. akt: 2022-03-14 23:25:53)

Autor zdjęcia: ilustracja do tekstu

Szczycieńscy policjanci podsumowali kolejny weekend na drogach naszego powiatu. Okazało się, że to sobota była tym najbardziej pracującym dla nich dniem.
W sobotę (12.03.22r.) parę minut po godzinie 14:00 na ulicy Śląskiej w Szczytnie, funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki VW. Za kierownicą siedział 41-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz zweryfikowali jego dane w policyjnych systemach informatycznych. W trakcie prowadzonej interwencji okazało się, że 41-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mundurowi zakazali mężczyźnie dalszej jazdy oraz poinformowali go, że sporządzony zostanie przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu.

Niespełna dwie godziny później (12.03.22r.) około godz. 16:00 funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” na trasie Rozogi – Dąbrowy zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Fiat. Mundurowi zweryfikowali dane 29-letniego mieszkańca woj. mazowieckiego w policyjnych systemach informatycznych potwierdzając, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Również w sobotę (12.03.22r.) niespełna kwadrans po godzinie 16:00 na ulicy Barta Strona w Szczytnie, funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki BMW. Policjanci od razu wyczuli od 45-letniego mieszkańca Szczytna silną woń alkoholu. W trakcie badania stanu trzeźwości mężczyzna „wydmuchał” blisko 2 promile. W związku z powyższym policjanci zatrzymali 45-latka i osadzili w policyjnej celi. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia (12.03.22r.) około godz. 20:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Grom w gminie Pasym. Z ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wynika, że 40-letni kierowca pojazdu marki Mercedes w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania uderzył w bok poruszającego się prawidłowo pojazdu marki Fiat Ducato. Mercedesem podróżował mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, a Fiatem 45-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego. Na szczęście żaden z uczestników tego zdarzenia nie doznał obrażeń. Funkcjonariusze na 40-letniego sprawcę kolizji nałożyli mandat karny w wysokości 1020 złotych.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5