Solidarni z Ukrainą. Strażacy ze Świętajna organizują zbiórkę i przekazują sprzęt

2022-02-27 10:34:41(ost. akt: 2022-02-27 10:47:55)

Autor zdjęcia: OSP Świętajno

Nie tylko gaszą pożary i ratują ludzkie życie oraz mienie na terenie gminy i powiatu. Tym razem chcą pomóc naszym sąsiadom z Ukrainy i organizują zbiórkę potrzebnych rzeczy i żywności. Przekazali również sprzęt strażacki, który pomoże ukraińskim strażakom prowadzić działania ratownicze.
W związku z trudną sytuacją panującą w Ukrainie, strażacy z OSP w Świętajnie również postanowili pomóc sąsiadom organizując zbiórkę niezbędnych produktów.

Potrzebujemy przede wszystkim:
- żywności z długim terminem przydatności, niewymagającej przetworzenia (konserwy, makarony, kasze , słodycze, cukier, kawa, herbata)
- woda butelkowana
- środki higieniczne (szampony, mydło, pasta do zębów, chusteczki nawilżane, pieluchy dla dzieci każdy rozmiar)
- ręczniki kąpielowe, prześcieradła
- śpiwory
- skarpetki (nowe)
- bielizna męska, damska i dziecięca (nowa)
- ubrania dla dzieci i dorosłych (nowe lub w dobrym stanie i wyprane)
- zabawki dla dzieci.
Produkty można dostarczać od niedzieli (27.02.22r.) w godzinach 14-17 do strażnicy OSP w Świętajnie. Ponadto od poniedziałku druhowie zorganizują punkty zbiórki żywności w sklepach na terenie gminy Świętajno.

Na tym jednak strażacy z OSP Świętajno nie poprzestali. Postanowili przekazać też sprzęt strażacki.
- W odpowiedzi na apel ukraińskich kolegów, którzy prowadzą działania ratownicze w trudnych wojennych warunkach za pośrednictwem PSP przekazaliśmy im zbędny sprzęt z naszej OSP, który pomoże im prowadzić działania ratownicze - tłumaczą. - Jesteśmy solidarni z Ukrainą i chcemy im pomóc. Razem możemy więcej. Zachęcamy do przekazywania potrzebnych rzeczy naszym sąsiadom z Ukrainy.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5