Podsumowanie weekendu na drogach powiatu szczycieńskiego

2022-02-02 16:50:45(ost. akt: 2022-02-02 16:52:58)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Miniony weekend był bardzo pracowity dla służb ratunkowych. Zmiany pogodowe oraz silne wiatry utrudniały płynny przejazd na kilku drogach naszego powiatu. Dzięki szybkiej reakcji służb powstałe utrudnienia były na bieżąco monitorowane i usuwane. W związku z trudnymi warunkami na drogach naszego powiatu oraz z uwagi na niezachowanie należytej ostrożności doszło do kilku zdarzeń drogowych.
Wymuszenie pierwszeństwa
W piątek (28.01.2022 r.) policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu kolizji drogowej w Szczytnie na ul. Wileńskiej, gdzie zderzyły się trzy pojazdy. Kierujący pojazdem osobowym marki Opel Astra, 19-letni mieszkaniec Gminy Szczytno wymusił pierwszeństwo przy skręcie w lewą stronę. Z naprzeciwka poruszał się pojazdem osobowym marki Opel Corsa 20-letni mieszkaniec Gminy Pasym, który w celu uniknięcia zderzenia z tym pojazdem odbił kierownicą w lewą stronę, jednak skutkowało to zderzeniem się z kolejnym pojazdem marki Audi A3 będącym w ruchu, a którym poruszał się 19-letni mieszkaniec Szczytna. Na sprawcę kolizji został nałożony mandat karny w wysokości 1500 zł i 6 punktów karnych. Mężczyzna skorzystał z prawa odmowy przyjęcia mandatu karnego więc teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

Zdarzenie na przejeździe kolejowym
W sobotę (29.01.2022 r.) kilka minut po godzinie 6 w miejscowości Świętajno na przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pojazdu marki Scania z szynobusem relacji Ełk-Olsztyn. 44 –letni mieszkaniec Działdowa poruszający się pojazdem nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych w wyniku czego przed przejazdem kolejowym nie zdołał wyhamować pojazdu, skutkiem czego było uderzenie w jadący szynobus, w którym podróżowało 19 pasażerów oraz dwie osoby obsługi. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł żadnych obrażeń, kierujący samochodem Scania oraz maszynista szynobusa byli trzeźwi. Na miejsce została skierowana na grupa dochodzeniowo-śledcza, która wykonywała czynności pozwalające ustalić wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Na podwójnym gazie
W sobotę (29.01.2022 r.) w Szczytnie na ul. Lipowej doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Tym razem 38-letni mężczyzna kierując samochodem marki Mercedes, z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w znak drogowy. Kierujący nie posiada uprawnień do kierowania, ponadto kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Miał w swoim organizmie ponad dwa promile alkoholu. Po wykonanych czynnościach mężczyzna został osadzony policyjnej celi.

Niebezpieczeństwo w ruchu
W niedzielę (30.01.2022 r.) na ul. Chopina w Szczytnie poruszał się pojazdem osobowym marki Toyota Yaris 45- letni mężczyzna wraz z 7-letnią córką. Pojazd został uderzony przez złamane drzewo rosnące przy skraju ulicy. W wyniku zdarzenia w pojeździe powstały szkody w postaci - wgniecenie dachu pojazdu, pękniecie przedniej szyby, wgniecenia i zarysowania powłoki lakierniczej na drzwiach pojazdu z obu stron, zerwanie lusterka po lewej stronie, oraz pęknięty tylni zderzak. Kierujący był trzeźwy, żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Drzewo zostało usunięte z drogi przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. Tego samego dnia w msc. Lipowiec 20-letni mężczyzna kierujący pojazdem osobowym marki Audi A3 nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył pojazdem w płot oraz słup energetyczny. Kierujący był trzeźwy i nie wymagał pomocy medycznej. Na mężczyznę został nałożony mandat karny, a w związku z tym, że przechylony został słup energetyczny zostało powiadomione pogotowie energetyczne

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5