Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy Mazdy

2022-01-26 09:28:49(ost. akt: 2022-01-26 09:31:20)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna grozi 66-letniemu mieszkańcowi gm. Dźwierzuty. Mężczyzna świadomie zlekceważył obowiązujące przepisy i wsiadł za kierownicę Mazdy pod działaniem alkoholu. Nie ujechał zbyt daleko, bo swoją podróż zakończył w przydrożny rowie. Świadkiem jego „brawurowej” jazdy, był inny uczestnik ruchu drogowego, który dokonał jego ujęcia.
Oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące ujęcia, w miejscowości Orzyny w gm. Dźwierzuty, nietrzeźwego kierowcy.

Skierowany na miejsce patrol ustalił, że 66-letni kierowca pojazdu marki Citroen poruszając się przez miejscowość Orzyny w gminie Dźwierzuty wjechał do przydrożnego rowu. Świadkiem tego zdarzenia był inny uczestnik ruchu drogowego, który chcąc udzielić mu pomocy zauważył, że kierowca Mazdy jest nietrzeźwy. 66-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty został zatrzymany przez szczycieńskich policjantów i osadzony w policyjnej celi.

Usłyszał on już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz zarzut spowodowania kolizji drogowej. 66-latek niebawem stanie przed sądem, który to zadecyduje o dalszym jego losie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5