Nakrył złodziei na gorącym uczynku

2022-01-12 09:20:14 (ost. akt: 2022-01-12 09:24:28)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego wobec dwóch mieszkańców powiatu ełckiego w wieku 19 i 37 lat oraz 29-letniego mieszkańca Olecka. Mężczyźni na terenie prywatnej posesji położonej w Pasymiu usiłowali dokonać zaboru w celu przywłaszczenia stalowych belek o wartości 1 tys. złotych. Ponadto 19-latek w tekturowym pudełku ukrył amfetaminę.
Oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od zaniepokojonego mężczyzny, który oświadczył, że na terenie jednej z posesji położonej w Pasymiu „nakrył złodziei”. Zgłaszający dodał, że spłoszył sprawców jednak zapamiętał numery tablic rejestracyjnych przyczepki samochodowej zamontowanej do pojazdu, którym się poruszali.

Na trasie Dźwierzuty – Pasym, funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Renault Trafic. W trakcie prowadzonej przez mundurowych interwencji potwierdzili oni, że zamontowana do pojazdu przyczepka posiada wskazane w zgłoszeniu numery rejestracyjne.

Za kierownicą pojazdu mundurowi wylegitymowali 29-letniego mieszkańca powiatu ełckiego. Na miejscu pasażer zaś 19-letniego mieszkańca powiatu ełckiego i 29-letniego mieszkańca Olecka. Okazało się, że mężczyźni z terenu posesji położonej w Pasymiu usiłowali dokonać kradzieży stalowych belek. Właścicielka wycenił ich wartość na kwotę 1 tys. złotych.

W trakcie prowadzonej przez mundurowych interwencji 19-latek zaczął zachowywać się dość nerwowo. Policjanci mając uzasadnione podejrzenie, że ma on coś na sumieniu dokonali przeszukania odzieży wierzchniej mężczyzn oraz pojazdu, którym się poruszali. W trakcie wykonywanych czynności w pudełku tekturowym należącym do 19-latka ujawnili zawiniątka z zawartością amfetaminą.

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. 19, 29 i 37-latek usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. Dodatkowo 19-latek usłyszał zarzut posiada substancji psychotropowej w postaci amfetaminy. 37-letni mieszkaniec powiatu ełckiego jako jedyny z całej trójki odpowiadać będzie przed sądem w warunkach recydywy, gdyż dopuścił się tego czynu będąc uprzednio karany za przestępstwo rozboju.

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego zastosowała wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5