Myślał, że jest już trzeźwy. W trakcie kontroli „wydmuchał” prawie 3 promile

2021-12-27 11:20:29 (ost. akt: 2021-12-27 11:52:32)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Dzięki właściwej reakcji innego uczestnika ruchu drogowego funkcjonariusze z posterunku policji w Świętajnie wyeliminowali z ruchu nieodpowiedzialnego kierowcę. 27-letni kierowca volkswagena wsiadł za kierownicę swojego auta choć miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jak sam oświadczył, wydawało mu się, że jest już trzeźwy.
Oficer dyżurny szczycieńskiej komendy skierował funkcjonariuszy ze Świętajn na trasę Kolonia – Długi Borek, gdzie kierowcy zgłosili dziwne zachowanie jednego z kierujących.

Mundurowi we wskazanym miejscu zastali stojącego częściowo na jezdni Golfa. Świadkowie przekazali, że kierowca na ich widok próbował uciec, jednak nie udało mu się to. Samochód miał wybitą szybę w tylnych drzwiach, pękniętą szybę przednią, urwane koło z przodu, uszkodzony zderzak oraz przedni błotnik.

Policjanci poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 27-latek wydmuchał blisko 3 promile. Oświadczył, że wsiadł za kierownicę swojego pojazdu, bo myślał, że jest już trzeźwy. Nieodpowiedzialne zachowanie doprowadziło go do policyjnej celi. Niebawem stanie przed sądem, aby odpowiedzieć za kierowanie stanie nietrzeźwym.

Szczycieńscy policjanci są wdzięczni za zgłoszenia dotyczące niebezpiecznych sytuacji na drogach. Dzięki taki sygnałom być może ratujemy to, co najcenniejsze: życie i zdrowie.[/b]

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5