30-latek znany mundurowym z wielu interwencji trafił do zakładu karnego

2021-11-24 10:20:00 (ost. akt: 2021-11-23 23:55:52)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Funkcjonariusze bardzo często interweniują wobec tych samych sprawców m.in. drobnych kradzieży, zakłóceń ładu i porządku publicznego, bądź naruszających przepisy Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Mundurowi mówią wtedy, że sprawca znany jest im osobiście bądź znany jest im z wcześniejszych interwencji. Właśnie wobec takiego „znanego” im mężczyzny podejmowali czynności zatrzymania.
Szczycieńscy policjanci zapukali do drzwi jednego z domów położonych przy ulicy S. Żeromskiego. Mundurowi wiedzieli, że właśnie pod tym adresem ukrywa się znany im osobiście z wielu wcześniejszych interwencji 30-latek.

Policjanci otrzymali informację, że Sąd Rejonowy w Szczytnie wystawił za nim nakaz zatrzymania i doprowadzenia do wskazanego zakładu karnego. Na 30-latku ciążyła dość wysoka grzywna, której stawka ustalona została na podstawie popełnionych przez mężczyznę szeregu wykroczeń dotyczących m. in. kradzieży sklepowych oraz zakłóceń ładu i porządku publicznego. Z uwagi na to, iż mężczyzna nie uregulował ciążącej na nim zaległości finansowej, wymiar sprawiedliwości wymierzył mu zastępczą karę pozbawienia wolności.

Choć 30-latek nie spodziewał się wizyty mundurowych to nie stawiał oporu przy zatrzymaniu. W chwili interwencji był trzeźwy, dlatego od razu został przewieziony do aresztu., gdzie będzie miał czas przemyśleć swoje zachowanie.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5