Czworonożna zguba pod opieką szczycieńskich policjantów

2021-11-23 09:43:28 (ost. akt: 2021-11-23 09:47:06)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Był wystraszony i zagubiony. Błąkał się po jezdni. Okoliczności, w jakich się znajdował zagrażały jego bezpieczeństwu. Mowa tu o kolejnym czworonogu, któremu pomocy udzielili szczycieńscy policjanci. Mundurowi natychmiast odpowiedzieli na zgłoszenie otrzymane od świadka, który zaniepokojony widokiem zdezorientowanego psiaka błąkającego się po drodze, o swoich spostrzeżeniach poinformował miejscowych funkcjonariuszy.
Oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że po jezdni w okolicach ulicy Władysława IV błąka się pies. Zgłaszający dodał, że zwierzę to może być agresywne. Jednak wygląda na bardzo zagubione, a okoliczności, w jakich się znajduje mogą zagrażać jego bezpieczeństwu.

Funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego opatrolowali wskazaną trasę
i szybko odnaleźli zgubę. Okazało się, że był to pies rasy amstaff. Wystraszony, ale bardzo przyjaźnie nastawiony do mundurowych. Policjanci otoczyli czworonoga opieką, a następnie o ustaleniach poinformowali oficera dyżurnego. Dyżurny skontaktował się z pracownikami Schroniska „Cztery Łapy w Szczytnie”, którzy przyjechali na miejsce i przetransportowali psiaka do przytuliska.

Jeżeli jesteś właścicielem/ką tego przesympatycznego czworonoga zgłoś się do miejscowego schroniska i odbierz go osobiście.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5