Wracali z włamania i nie zatrzymali się do kontroli drogowej. Wpadli z „łupami”

2021-10-27 20:33:04 (ost. akt: 2021-10-27 20:47:33)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Szczycieńscy policjanci zatrzymali na kradzieży z włamaniem 39, 40 i 44-latka. Kierowcę Passata, mieszkańca Wielbarka oraz dwóch mieszkańców gminy Jedwabno. Sprawcy wracali akurat z „łupami” pochodzącymi z przestępstwa kradzieży z włamaniem do domku letniskowego położonego na terenie miejscowości Elganowo, kiedy drogę zajechali im kryminalni. Był policyjny pościg, porzucenie pojazdu i w efekcie zatrzymanie.
W poniedziałek (25.10.21r.) szczycieńscy kryminalni na terenie miasta i gminy Pasym prowadzili działania operacyjne ukierunkowane na zwalczanie i eliminację procederu związanego z popełnianiem przestępstw przeciwko mieniu, w tym przede wszystkim kradzieży z włamaniem. Około godz. 20:30 uwagę funkcjonariuszy przykuł pojazd marki VW Passat, którego kierowca poruszał się, przez kompleksy leśny położony w okolicach miejscowości Elganowo, z nadmierną prędkością. Kryminalni natychmiast wydali kierowcy polecenie do zatrzymania się. Ten jednak przyśpieszył i zaczął uciekać. W trakcie pościgu kierowca VW zjechał z drogi gruntowej, zatrzymał pojazd i zaczął uciekać. Po przebiegnięciu kilkunastu metrów został zatrzymany przez kryminalnych. Okazało się, że był to 44-letni mieszkaniec Wielbarka. VW podróżowało również dwóch mężczyzn w wieku 39 i 40-lat. Byli to mieszkańcy gminy Jedwabno.

Funkcjonariusze dokonali przeszukania Passata. W bagażniku ujawnili przedmioty, które jak się okazało, pochodziły z przestępstwa kradzieży z włamaniem. Sprawcy nie zatrzymali się do kontroli drogowej, ponieważ akurat wracali z włamania z „łupami”.

Szczycieńscy śledczy ustalili, że 39-letni mieszkaniec gminy Jedwabno wspólnie z 44-letnim mieszkańcem Wielbarka dopuścili się w okresie od 10-15 października br., licznych kradzieży z włamaniem do przyczep campingowych, domków letniskowych i pomieszczeń gospodarczych położonych na terenie gminy Jedwabno. Ponadto, w dniu zatrzymania (25.10.21r.) w nielegalnym procederze wsparł ich 40-letni mieszkaniec gminy Jedwabno. Kryminalni dotarli do właścicieli posesji na terenie, których doszło do kradzieży z włamaniem oraz usiłowania dokonania tych przestępstw.

Sprawcy brali, co wpadło im w ręce m.in. poziomice, latarki, lampy solarne, kosiarki, benzynę, akumulatory, alkohol, butle gazowe, skrzynie z narzędziami, wędki, a przede wszystkim elektronarzędzia.
Obrazek w tresci

39-latek usłyszał trzy zarzuty, 40-latek dwa, a 44-letni kierowca sześć zarzutów, gdyż jak się okazało prowadził on pojazd pomimo obowiązującego go sądowego zakazu kierowania oraz nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kontynuował dalszą jazdę.

Na wniosek szczycieńskich funkcjonariuszy, prokurator zastosował wobec sprawców policyjny dozór. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem mężczyznom grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5