19-letni kierowca Opla wymusił pierwszeństwo przejazdu kierowcy autobusu miejskiego

2021-10-14 10:17:04 (ost. akt: 2021-10-14 11:02:12)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Głównymi przyczynami wypadków jest: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. Policjanci apelują o rozwagę, czujność, ostrożność oraz jazdę zgodą z obowiązującymi przepisami.
Wczoraj (13.10.21r.) około godz. 16:00 funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego szczycieńskiej komendy zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy B. Chrobrego z ulicą Warszawską w Szczytnie. Według osoby zgłaszającej miało tam dość do zderzenia się pojazdu osobowego marki Opel z autobusem miejskim.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 19-letni kierowca Opla poruszając się ulicą B. Chrobrego (droga podporządkowana) nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się ulicą Warszawską (droga z pierwszeństwem przejazdu) kierowcy autobusem miejskiego, na skutek, czego doszło do bocznego zderzenia się pojazdów.

Na szczęście zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Autobusem kierował 35-letni mieszkaniec Szczytna, który przewoził 4 pasażerów. 19-letni mieszkaniec gminy Szczytno, sprawca kolizji, podróżował sam.

Obaj kierujący w chwili zdarzenia byli trzeźwi. 19-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Na szczęście, tym razem, nic poważniejszego nikomu się nie stało. Jednak szczycieńscy policjanci apelują, aby zachować ostrożność i rozwagę podczas kierowania pojazdem. Pamiętajmy, aby zawsze być wypoczętym przed podróżą. Wsiadając do auta, zawsze zapinajmy pasy bezpieczeństwa. Dostosujmy prędkość pojazdu, tak, aby zawsze móc w porę zareagować na nietypowe i niespodziewane zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności kierowania, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego to główne przyczyny zdarzeń drogowych, w szczególności tych najtragiczniejszych w skutkach.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5