Mieszkańcy naszego powiatu stracili blisko 9 tys. złotych w sieci

2021-10-11 08:33:58 (ost. akt: 2021-10-11 08:46:35)
komputer

komputer

Autor zdjęcia: pixabay.com

Szczycieńscy policjanci przyjęli kolejne zawiadomienia dotyczące oszustw dokonanych za pośrednictwem Internetu. Na takich oszustów trafiło w ostatnich dniach 4 mieszkańców naszego powiatu. Pokrzywdzeni stracili łącznie blisko 9 tyś. złotych.
W czwartek (07.10.21r.) do szczycieńskiej komendy zgłosił się 55-letni mieszkaniec Szczytna, który oświadczył, że za pośrednictwem sieci zaoferował sprzedaż dziecięcego łóżeczka turystycznego. Zainteresowana zakupem łóżeczka była kobieta posługująca się imieniem „Marta”. Oszustka wprowadziła w błąd sprzedającego, w wyniku, czego doszło do przelania przez 55-latka na jej konto kwoty 2900 złotych.

Następnego dnia (08.10.21r.) mieszkaniec gminy Wielbark zgłosił się do szczycieńskiej komendy i oświadczył, że za pośrednictwem Internetu dokonał zakupu ekspresu do kawy o wartości 330 złotych. Pieniądze za zakupiony towar zostały przelane sprzedającemu, ale towar nie dotarł do nowego właściciela.

Tego samego dnia (08.10.21r.) 34-letnia mieszkanka Szczytna zgłosiła, że nieznana jej osoba dokonała przełamania zabezpieczenia jej karty płatniczej, w wyniku, czego kobieta straciła pieniądze w kwocie 2700 złotych.

Natomiast w sobotę (09.10.21r.) 45-letnia mieszkanka Szczytna w rozmowie z oficerem dyżurnym szczycieńskiej komendy oświadczyła, że wprowadzono ją w błąd, co do zakupu ubrań oferowanych na jednym portali sprzedażowych. W wyniku podjętej przez nią transakcji, nieznana osoba włamała się na jej konto bankowe i pobrała z jej konta pieniądze w kwocie 3 tys. złotych.

Policjanci apelują!
Dokonując zakupów przez Internet czy telefon, kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania. Korzystajmy ze sprawdzonych aukcji i kupujmy produkty od zaufanych sprzedawców. Wyszukujmy sklepy, które cieszą się dobrą opinią i działają na rynku od dłuższego czasu. Uważnie czytajmy opisy przedmiotów, którymi jesteśmy zainteresowani. Sprawdzajmy wiarygodność sprzedających i rozważnie przelewajmy pieniądze za wybrany towar. Internet tak jak każde inne miejsce nie powinno zwalniać nas z czujności i zachowania zdrowego rozsądku.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5