27-letni kierowca VW nie posiadał uprawnień, a w trakcie kontroli stawiał opór

2021-09-23 09:56:40(ost. akt: 2021-09-23 10:02:21)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świętajnie oraz funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy wyeliminowali z ruchu kolejnych dwóch skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców.
Wczoraj (22.09.21r.) około godz. 22:00 uwagę funkcjonariuszy z Posterunku Policjiw Świętajnie zwrócił przejeżdżający ulicą A. Mickiewicza kierowca pojazdu marki VW Touran. Styl jazdy kierowcy jednoznacznie wskazywał na to, że może on znajdować się pod działaniem alkoholu. Policjanci wydali kierowcy polecenie do zatrzymania się. Okazało się, że za kierownicą siedział 27-letni mieszkaniec Świętajna. Mundurowi od razu wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Z uwagi na to, iż 27-latek stawiał czynny i bierny opór podczas kontroli drogowej, funkcjonariusze celem potwierdzenia jego stanu trzeźwości przewieźli go na badania laboratoryjne, które z dokładnością potwierdzą, jakie stężenie alkoholu we krwi miał mężczyzna. Kierowca VW Tourana odpowie niebawem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Dzisiaj (23.09.21r.) tuż po północy policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy, w miejscowości Burdąg w gminie Jedwabno, postanowili zatrzymać do rutynowej kontroli drogowej, kierowcę pojazdu marki Hyundai. Jak się szybko okazało ten miał inne plany. Pomimo wydania mu jasnego polecenie do zatrzymania się, ten zaczął uciekać. Po przejechaniu kilku metrów kierowca Hyundaia stracił panowanie nad pojazdem
i uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji. Okazało się, że za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec Warszawy. Przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu „wydmuchał” ponad 1,5 promila. W trakcie weryfikacji danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 29-latek posiada aktywny sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Nieodpowiedzialny kierowca w pojeździe przewoził dwie pasażerki w wieku 19 i 21 lat, mieszkanki gminy Jedwabno. Na szczęście w wyniku zderzenia z ogrodzeniem nikomu nic się nie stało.

Policjanci po raz kolejny przypominają! Kierowco włącz myślenie! Każdy rodzaj środków odurzających wpływa na Twoją świadomość. Po spożyciu takich środków stajesz się zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Tracisz zdolności koncentracji i poczucie rzeczywistości. Samochód to nie zabawka, a droga to nie tor wyścigowy. Wsiadając za kierownicę bierzesz pełną odpowiedzialność za życie i zdrowie innych!

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5