Kierowco jedź ostrożnie i uważaj na zwierzynę leśną

2021-09-16 10:00:27(ost. akt: 2021-09-16 12:06:45)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Szczycieńscy policjanci w ciągu minionej doby pracowali na miejscu trzech zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny leśnej. W pierwszym zdarzeniu kierujący pojazdem osobowym zderzył się z łosiem natomiast w drugim zdarzeniu, jedna sarna uszkodziła dwa pojazdy osobowe.
W dniu 14.09.2021 r. szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny leśnej. Do pierwszego zdarzenia doszło przed godziną 19 na trasie Szczytno-Jerutki, gdzie na prostym odcinku drogi z lasu wyskoczył łoś, który zderzył się z pojazdem osobowym marki BMW. 64-letni mieszczkaniec Gminy Świętajno nie doznał żadnych obrażeń, jednak jego pojazd został poważnie uszkodzony.

Drugie zdarzenie drogowe miało miejsce przed godziną 20 na DK 53 nieopodal miejscowości Jeruty. 37-letnia mieszkanka Bydgoszczy, która podróżował wraz z pasażerkami swoim pojazdem marki Skoda zderzył się z sarną, która wybiegła z lasu. W skutek tego zderzenia zwierzę upadło na jezdnię. Jadący z naprzeciwka 44-letni mieszkaniec Olsztyna, który poruszał się z pasażerką pojazdem osobowym marki Peugeot z uwagi na brak możliwości wyhamowania najechał na zwierzę. Osoby biorące udział w tych zdarzeniach nie doznały obrażeń i nie wymagały udzielenia pomocy medycznej.

W dniu 15.09.2021 r. po godzinie 7 na drodze wojewódzkiej nr 545 za miejscowością Jedwabno, 35-letnia kobieta podróżująca pojazdem osobowym marki Kia zderzyła się najprawdopodobniej z sarną, która niespodziewanie wybiegła z lasu i wkroczyła na drogę. Kobieta nie wymagała pomocy medycznej, a zwierzę oddaliło się do lasu.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności podczas przejazdu przez tereny leśne. Należy bacznie obserwować pobocze oraz podróżować z prędkością umożliwiającą bezpieczne wyhamowanie i ominięcie zwierzęcia, które nagle pojawiło się na drodze.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5