Widzisz pijanego kierowcę? Reaguj!

2021-09-15 10:00:16 (ost. akt: 2021-09-15 10:05:31)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: archiwum policji

Bezpieczeństwo na drogach zależy od wielu czynników. Wśród nich należy wymienić min. czujność obywatelską, gdyż to właśnie ona pozwoliła wyeliminować z ruchu drogowego kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego. Mężczyzna wsiadł do pojazdu mając w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Został zatrzymany i odpowie za swój „brak wyobraźni” przed sądem.
Policjanci szczycieńskiej drogówki udali się do miejscowości Pasym, gdzie miało miejsce ujęcie obywatelskie mężczyzny, który swoją nienaturalną jazdą wzbudził czujność 47-letniej mieszkanki Olsztyna.
Kobieta zwróciła uwagę na poruszający się przed nią pojazd marki Ford Modeno, który swoim stylem jazdy odbiegał od normy. Przypuszczenia kobiety potwierdziły się, kiedy to mężczyzna chwiejnym krokiem wysiadł z auta.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili jego naganny stan psychofizyczny, gdyż po przebadaniu okazało się, że 59-letni mieszkaniec gminy Pasym ma w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Polskie prawo daje możliwość ujęcia sprawcy przestępstwa na gorącym uczynku. Z tego prawa skorzystała wspomniana uczestniczka ruchu drogowego. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej został wyeliminowany nietrzeźwy kierując, który swoim „brakiem wyobraźni” mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi, a za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

Apelujemy!
Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość to cechy, którymi powinien odznaczać się każdy uczestnik ruchu drogowego. Ma to tym bardziej ogromne znaczenie, iż każdy uczestnik ruchu drogowego nie odpowiada tylko za siebie, ale i za inne postronne osoby.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5