Drogowe podsumowanie weekendu

2021-09-14 08:19:22 (ost. akt: 2021-09-14 08:29:01)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Miniony weekend okazał się dość spokojny na drogach naszego powiatu. Nie obyło się jednak bez kolizji oraz dwóch zdarzeń drogowych. Do jednego z nich doszło na trasie Piduń – Rekownica, gdzie 24-letnia kierująca Toyotą wypadła z drogi i dachowała. Do drugiego zdarzenia doszło na trasie Wielbark – Nidzica. W tym przypadku 47-letni motocyklista stracił panowanie nad Hondą i został przetransportowany do szpitala w Olszynie.
24-letnia kierująca Toyotą Yaris dachowała przed Piduniem
W piątek (10.0.9.21r.) około godz. 21:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Piduń/Rekownica w gminie Jedwabno. Ze wstępnych ustaleń mundurowych, którzy pracowali na miejscu wynika, że 24-letnia kierująca pojazdem marki Toyota Yaris jadąc w kierunku miejscowości Piduń na łuku nie dostosowała należytej prędkości do panujących na drodze warunków. 24-latka zjechała na przeciwny pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie dachowała. Kierująca w chwili zdarzenia była trzeźwa. W pojeździe podróżowało również troje pasażerów w wieku 64, 26 i 27-lat. Wszyscy to mieszkańcy Warszawy. Zostali oni przetransportowani ze szpitala. Jak ustalili szczycieńscy policjanci, na szczęście, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Nietrzeźwy kierowca Passata oraz motoroweru wyeliminowani z ruchu drogowego
W piątek (10.09.21r.) po godzinie 23:00 policjanci z referatu ruchu drogowego szczycieńskiej komendy na ulicy Długiej w Jedwabnie, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki VW. Okazało się, że za kierownicą siedział 47-letni obywatel Ukrainy. Mundurowi poddali mężczyznę rutynowemu badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 47-letni kierowca Passata „wydmuchał” ponad promil. Funkcjonariusze zakazali mężczyźnie dalszej jazdy, a o ujawnionych nieprawidłowościach poinformowali miejscowy sąd. Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyzna będzie odpowiadał z art. 178a§1 k.k., za co zgodnie z polskim prawem grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Natomiast sobotę (11.09.21r.) po godzinie 18:00 na ulicy Warmińskiej w Pasymiu uwagę policjantów szczycieńskiej „drogówki” przykuł nadjeżdżających z naprzeciwka młody kierowca motoroweru. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Okazało się, że kierującym był 20-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Funkcjonariusze od razu wyczuli od niego woń alkoholu. 20-letni kierowca motoroweru w trakcie kontroli „wdmuchał” ponad 0,5 promila. Policjanci przekazali jego samego oraz pojazd osobie wskazanej.

W niedzielę (12.09.21r.) około godz. 15:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy odebrał obywatelskie zgłoszenie o nietrzeźwej kierującej, która poruszała się trasą Szczytno –Trelkówek. Na wskazaną trasę został skierowany patrol ruchu drogowego, który w miejscowości Dębówko zatrzymał do kontroli kierującą pojazdem marki Skoda.
Za kierownicą pojazdu siedziała 61-letnia mieszkanka Szczytna. Mundurowi od razu wyczuli od kobiety silną woń alkoholu. 61-latka została poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że kierująca miała blisko …. 4 promile.

Wypadek z udziałem 47-letniego kierowcy motocykla
W sobotę (11.09.21r.) parę minut po godz. 16:00 szczycieńscy policjanci zostali skierowani na trasę Wielbark – Nidzica, gdzie według zgłoszenia miało dojść do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili, że 47-letni kierowca motocykla marki Honda poruszając się trasa Wielbark – Nidzica, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku, czego wjechał do przydrożnego rowu, uderzając w nasyp kolejowy. 47-letni mieszkaniec Nidzica z obrażeniami ciała został helikopterem przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie.


Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii na drodze. Szczycieńscy policjanci apelują, o zachowanie zdrowego rozsądku, do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Cyklicznie prowadzone akcje i działania mają na celu wpływać na wyobraźnie kierowców. Jadąc za szybko czy też na „podwójnym gazie” ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje
i pasażerów, których przewozimy, ale przede wszystkim innych uczestników ruchu drogowego.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5