Walczyli "na kije" o puchar starosty

2021-09-08 10:00:00 (ost. akt: 2021-09-08 08:25:37)
W szranki stanęło łącznie 60 wędkarzy

W szranki stanęło łącznie 60 wędkarzy

Autor zdjęcia: PCSTiR/archiwum organizatorów

WĘDKARSTWO || Setki przynęt, dziesiątki odmiennych "patentów" i złowionych okazów oraz potężna dawka emocji — za nami XIII Otwarte Zawody w Wędkarstwie Spinningowym w Teamach.
Aż sześćdziesięciu specjalistów wędkarstwa stawiło się 5 września w Wałpuszu, by zawalczyć o nagrody przygotowane przez Powiatowe Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji. Dodatkową stawką pojedynku "na kije" był tytułowy puchar starosty szczycieńskiego.

Po wielu godzinach zmagań na wodzie, złoto zawodów upolowali Zbigniew Zalewski i Leszek Maroszek. Drugie miejsce wywalczył duet Bogdan Ulanowski-Piotr Brzózka, a miejsce w strefie medalowej zapewnili sobie ponadto Bogdan Kozak i Remigiusz Okliński.

Organizatorzy postanowili wręczyć pamiątkowe statuetki także za największe złowione tego dnia okazy. Największym szczupakiem mógł pochwalić się wspomniany Piotr Brzózka, zaś największy okoń zameldował się na haku Marka Markiewicza.

Tym samym żaden z zeszłorocznych medalistów nie zdołał ponownie wskoczyć na prestiżowe "pudło". Przypomnijmy, że pierwsza trójka w klasyfikacji prezentowała się wówczas następująco: 1. Ryszard Suchodolski-Robert Piotrowicz, 2. Marcin Sadowski-Mateusz Żelaskowski, 3. Patryk Lewandowski-Janusz Sęk.

Kamil Kierzkowski

fot. wędkarstwo

fot. PCSTiR/archiwum organizatorów

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5