Pijani kierowcy wyeliminowali z ruchu drogowego

2021-08-16 11:38:21(ost. akt: 2021-08-16 12:09:05)
ilustracja do tekstu

ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: freepik

Kierowcy, którzy decydują się wsiąść za kierownicę znajdując się pod wpływem alkoholu, wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla taki nieodpowiedzialnych osób nie ma miejsca na naszych drogach.
W minioną sobotę (14.08.21r.) około godz. 10:30 na ulicy W. Jagiełły w Wielbarku, funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Styl jazdy 61-latka od razu wzbudził podejrzenia w mundurowych. Szybko okazało się, że policjanci mieli oni nosa. 61-letni mieszkaniec gminy Wielbark miał problemy z utrzymaniem równowagi oraz prawidłowym wysłowieniem się oraz wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Funkcjonariusze poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Motorowerzysta „wydychał” blisko 2 promile.

Również 2 promile w organizmie miał 24-letni kierowca Mercedesa, który w niedzielę (15.08.21r.) przyjechał na ulicę Spółdzielczą w Szczytnie. Dzięki właściwej reakcji świadków tego zdarzenia, którzy zabrali mężczyźnie kluczyki od pojazdu, prawdopodobnie nie doszło do tragedii. Przybyli na emisje zgłoszenie mundurowi przejęli 24-latka i osadzili w policyjnej celi.

„Myśl trzeźwo” – nie wsiadaj za żadną kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każdy kierowca prowadzący swój pojazd pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie jest nieodpowiedzialne i może rodzić poważne konsekwencje, nawet te nie odwracalne w skutkach.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5