Rowerzysta wpadł pod koła Peugeota. Kierowca pojazdu był po spożyciu.

2021-08-12 14:02:47(ost. akt: 2021-08-12 14:10:01)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Szczycieńskie służby ratunkowe pracowały na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Lipowiec w gminie Szczytno, gdzie 62-letni rowerzysta nie zasygnalizował zamiaru skrętu w lewo i wjechał wprost pod koła pojazdu marki Peugeot. Kierowca Peugeota, 27-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego, był po spożyciu. Został zatrzymany.
Wczoraj (11.08.21r.) około godz. 14:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał bardzo niepokojącą informację. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że w miejscowości Lipowiec w gminie Szczytno doszło do potrącenia rowerzysty. Pokrzywdzony miał nie oddychać, a świadkowie zdarzenia mieli go reanimować.

Na miejsce natychmiast zostały skierowane szczycieńskie służby ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 62-letni rowerzysta poruszał się przez miejscowość Lipowiec w kierunku Szczytna. W pewnym momencie wykonał manewr skrętu w lewo, pomimo, iż tego nie zasygnalizował. Jadący tuż zanim kierowca pojazdu dostawczego marki Peugeot nie miał szans wyhamować i uderzył w niechronionego uczestnika ruchu drogowego.
Obrazek w tresci

62-latek dzięki szybkiej reakcji świadków, którzy natychmiast rozpoczęli jego reanimację po przyjeździe na miejsce służb ratunkowych i przejęciu dalszych działań, odzyskał funkcje życiowe. Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany przez lotnicze pogotowie ratunkowe do szpitala.

Szczycieńscy policjanci przebadali kierowcę Peugeota na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że miał on 0,3 promila w organizmie. Ponadto, z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że mógł znajdować się pod działaniem innych środków zabronionych, 27-latek został poddany badaniom laboratoryjnym i osadzony w policyjnej celi.

Obecnie szczycieńscy śledczy oczekują na wyniki przeprowadzonych badań i wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5