Wakacje w pełni, dzielnicowi kontrolują miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży

2021-07-26 09:14:00 (ost. akt: 2021-07-26 06:20:28)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Letni czas to okres wypoczynku i uciechy dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także czas wytchnienia dla rodziców, którzy nie muszą myśleć o obowiązkach szkolnych swoich pociech. Szczycieńscy policjanci, a w szczególności dzielnicowi, w ramach planu „Bezpieczne Wakacje 2021r” systematycznie odwiedzają miejsca ich letniego wypoczynku.
Dzielnicowy Miasta i Gminy Pasym, mł. asp. Grzegorz Licki odwiedził harcerzy wypoczywających w podległym mu rejonie służbowym. Mając na uwadze przede wszystkim dobro letników wypoczywających na naszych terenach i zmieniające się w ostatnim czasie drastycznie warunki pogodowe, przedstawiciele służb przez cały okres wakacji, będą sprawdzać warunki pobytu dzieci i młodzieży wypoczywających na terenie powiatu szczycieńskiego.

Organizatorzy obozów, które usytuowane są w lasach i nad jeziorami są kontrolowani przez policjantów, strażaków oraz pracowników sanepidu, pod kątem właściwego przygotowania, wyposażenia i prowadzenia wypoczynku.

Obrazek w tresci

Podczas spotkania z harcerzami mł. asp. Grzegorz Licki swoją uwagę skupiła przede wszystkim na zagrożeniach godzących w bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zarówno
w trakcie spędzania czasu wolnego w domu, z uwzględnieniem zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu, jak i niebezpieczeństw, z którymi młodzież może się spotkać przebywając na świeżym powietrzu m. in. wynikających z zażywania narkotyków, dopalaczy, alkoholu oraz innych ryzykownych zachowań. W trakcie wizyty dzielnicowy omówił również zasady bezpiecznego zachowania się na wodą w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” . Przypomniał również o trwającym do 10 września br. konkursie plastyczno filmowym, zorganizowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, pn. „Artystyczny przeWodnik”, promujący bezpieczeństwo na terenach wodnych i przywodnych oraz zdrowy i aktywny tryb życia.

Dzielnicowy, jak podczas pełnienia każdej służby obchodowej, tak i wczoraj, odwiedził również letników, którzy wypoczywają w jednym z największych ośrodków na naszym terenie, organizujących kolonie, obozy dla dzieci i młodzieży oraz tzw. Zielone Szkoły.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5