Tymczasowy areszt dla 71-latka za znęcanie się nad synem i żoną

2021-07-23 08:20:56 (ost. akt: 2021-07-23 08:24:48)

Autor zdjęcia: pixabay

Szczycieńscy policjanci zatrzymali 71-latka, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi synem i żoną. Mężczyzna w trakcie domowych awantur wyzywał bliskich słowami wulgarnymi, poniżał, popychał, szarpała za ubrania, niepokoił, wyganiał z domu oraz groził najbliższym pozbawieniem życia.
Sąd Rejonowy w Szczytnie na wniosek policji i prokuratury zastosował tymczasowy areszt dwóch miesięcy wobec 71-letniego mieszkańca Szczytna. Mężczyzna od kwietnia br. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoim 49-letnim synem i 70-letnią małżonką, przy czym czynu tego dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu, co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne.

Dzięki zaangażowaniu szczycieńskich śledczych podejrzany o znęcanie się nad rodziną został skutecznie odizolowany od pokrzywdzonych. Sąd Rejonowy w Szczytnie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratury i zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego 71-latka, dwumiesięcznego tymczasowego aresztu.

Przeciwdziałanie przemocy domowej, niesienie pomocy osobom dotkniętym przemocom oraz ich rodzinom jest jednym z głównych zadań realizowanych przez policję. Przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę siły działanie skierowane przeciw członkowi rodziny naruszające ich prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody psychiczne, fizyczne a także materialne. Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji życiowej. W naszej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi nieść natychmiastową pomoc ofiarom przemocy domowej.

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich jest ofiarą przemocy ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc. Prawo stoi po Twoje stronie. Zadzwoń pod numer 112 lub 997. Policjanci sprawdzą każde tego typu zgłoszenie.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5