Na pierwszy pucharowy ogień SKS, GKS, Wałpusza i Milan

2021-07-22 08:00:00 (ost. akt: 2021-07-22 07:32:58)
Wałpusza bywała w ostatnich latach "czarnym koniem" WPP. Jak będzie tym razem?

Wałpusza bywała w ostatnich latach "czarnym koniem" WPP. Jak będzie tym razem?

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

FUTBOL || Miłośnicy futbolu mogą już zacierać ręce na myśl o pierwszych meczach o stawkę. W najbliższą sobotę odbędzie się runda wstępna Wojewódzkiego Pucharu Polski.
Za nami oficjalne losowanie pucharowych par w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Nim jednak ruszyła transmisja internetowa, zgłoszone drużyny zostały podzielone terytorialnie na cztery koszyki.

Jak i w latach ubiegłych, tak i tym razem nie zabrakło w nich reprezentantów naszego powiatu. Wyżej sklasyfikowane ekipy (jak np. Błękitni Pasym) na swą okazję do gry muszą wprawdzie jeszcze poczekać, jednak o awans do kolejnej rundy powalczą 24 lipca (17:00) m.in. SKS Szczytno, Milan Szczytno (zespół niezrzeszony), GKS Szczytno i Wałpusza 07 Jesionowiec.

Pierwsi ugoszczą u siebie a-klasowy KS 2010 Wrzesina. Drudzy — których próżno szukać w tabelach rozgrywek ligowych — trafili na "starych wyjadaczy" z GLKS Jonkowo (stadion przy Ostrołęckiej 4). Ostatnia dwójka z wymienionych naszych reprezentantów może natomiast mówić o pechu. Choć był cały szereg potencjalnych rywali, to... trafili bezpośrednio na siebie.

Plusem jest to, że nie trzeba myśleć o dalszych wyjazdach (boisko gminne w Olszynach) i któraś ze stron na pewno przejdzie dalej. Relacje między klubami są jednak na tyle dobre, że ich kibice z pewnością woleliby w kolejnej rundzie wspierać obie strony. A tak — z kimś przyjdzie się pożegnać.

kk

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5