34-letni kierowca Bmw zderzył się z Junakiem, a nietrzeźwy kierowca Audi wjechał w ogrodzenie posesji

2021-07-21 17:30:41 (ost. akt: 2021-07-21 17:35:56)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

W ciągu zaledwie 15 minut oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zderzeniu się Bmw z Junakiem na „krzyżówkach” w Świętajnie oraz nietrzeźwym kierującym, który wjechał w ogrodzenie posesji położonej na ulicy Lipperta w Szczytnie.
Tuż przed godziną 06:00 we wtorek 19 lipca oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Parkowej w Świętajnie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy szczycieńskiej komendy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że 34-letni kierowca Bmw, na tzw. „krzyżówkach” w Świętajnie, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo motocykliście. 42-letni kierowca Junaka, mieszkaniec Świętajna, został przewieziony do szpitala. Szczycieńscy mundurowi ustalili, że jego życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo.

Niespełna 15 minut później oficer dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który wjechał w bramę ogrodzenia jednej z posesji położnej przy ulicy Lipperta w Szczytne. Gdy na miejsce zgłoszonej interwencji przyjechali policjanci, na miejscu zastali wskazany pojazd i dwóch agresywnie zachowujących się mężczyzn. Obaj Panowie potwierdzili, że w chwili zdarzenia znajdowali się w pojeździe, jednak nie mogli dojść do porozumienia w kwestii tego, który z nich kierował Audi. W związku z powyższym zarówno 42 jak i 47-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do szczycieńskiej komendy. Mundurowi przebadali obu mężczyzn na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 42-latek „wydmuchał” blisko 1 promil, a 47-latek blisko 2 promile.
W trakcie prowadzonych przez mundurowych czynności ustalili oni, że sprawcą kolizji był 47-latek, mieszkaniec Szczytna.

Mężczyzna niebawem usłysz zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5