Poniedziałkowe zdarzenia na drogach powiatu szczycieńskiego

2021-07-20 09:52:54 (ost. akt: 2021-07-20 10:02:12)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu aż czterech zdarzeń drogowych. W Antoni 46-letni kierowca Audi zderzył się z pojazdem marki VW. W Piastunie wywrócił się kierowca Yamahy. W Szczytnie 53-latka, wymusiła pierwszeństwo przejazdu BMW, a cofając uderzyła w Chevroleta. Miała ponad 1 promil alkoholu. Na DK-53 w okolicach Leleszek, 40-letni kierowca Iveco nie zachował bezpiecznej odległości w wyniku, czego najechał na tył Toyoty.
Wczoraj (19.07.21r.) około godz. 06:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w okolicach miejscowości Antonia w gminie Rozogi. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że 46-letni kierowca Audi nie dostosował techniki i taktyki jazdy do panujących warunków drogowych, w wyniku, czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w prawidłowo poruszający się pojazd marki VW. Kierowca Audi w pojeździe przewoził 18-letniego pasażera. Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu ostrołęckiego. Z relacji świadków zdarzenia wynika, że mężczyźni prawdopodobnie niemieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Zarówno kierowca jak i pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
W VW podróżował 42-letni mieszkaniec powiatu płońskiego, który jechał od miejscowości Krysiaki (pow. ostrołęcki) w kierunku miejscowości Antonia. Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń ciała.

Tego samego dnia, kwadrans przed godziną 11:00 w miejscowości Piasutno w gminie Świętajno doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Jak ustalili szczycieńscy funkcjonariusze kierujący motocyklem marki Yamaha, 35-letni mieszkaniec Szczytna, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem. 35-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy. Z urazem nogi został przewieziony do szpitala w Szczytnie.

W tym samym czasie ( g.10:50) na ulicy Warszawskiej w Szczytnie, kierująca pojazdem marki VW Polo na skrzyżowaniu ulicy Ogrodowej z Warszawską wymusiła pierwszeństwo przejazdu jadącemu prawidłowo kierowcy pojazdu marki BMW. Następnie 53-letni mieszkanka Szczytno wykonując manewr cofania najechała na zaparkowany w pobliżu pojazd marki Chevrolet. BMW podróżował 41-letni mieszkaniec Warszawy wspólnie z 52-latkeim z Białegostoku. Żaden z uczestników zdarzenia nie doznał obrażeń ciała. Wszyscy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 53-latka była nietrzeźwa w organizmie miała ponad 1 promil alkoholu. Szczycieńscy funkcjonariusze zatrzymali kierującej prawo jazdy. VW zostało odholowane na policyjny parking strzeżony. 53-latka zaś do czasu wytrzeźwienia została przekazana pod opiekę najbliższej rodziny.

Obrazek w tresci

Również w poniedziałek o godzinie 23:50 na DK-53 na odcinku Pasym – Leleszki doszło do zderzenia się pojazdu marki Iveco z pojazdem marki Toyota. Ze wstępnych ustaleń szczycieńskich funkcjonariuszy wynika, że kierujący pojazdem marki Iveco, 40-letni mieszkaniec pow. olsztyńskiego, nie zachował należytej ostrożności oraz bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Toyota, w wyniku, czego najechał na jego tył. Toyotą kierował 54-letni mieszkaniec pow. ostrołęckiego, który w pojeździe przewoził dwóch pasażerów w wieku 40 i 43 lata. 54-latek z urazem głowy został przewieziony do szpitala.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5