37-letnia warszawianka odpowie za kradzieże dokonane na Mazurach w warunkach recydywy

2021-07-19 15:27:17 (ost. akt: 2021-07-19 15:40:14)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Szczycieńscy kryminalni w porozumieniu z funkcjonariuszami z Warszawy zatrzymali 37-latkę, podejrzaną o dokonanie na terenie naszego miasta kradzieży telefonu komórkowego o wartości 1 tys. zł. oraz kosmetyków o łącznej wartości ponad 700 zł. Mundurowi ustalili również, że to nie pierwsze przewinienia warszawianki.
Sszczycieńscy kryminalni w porozumieniu z funkcjonariuszami z Warszawy na terenie stolicy, dokonali zatrzymania 37-latki podejrzanej o liczne kradzieże dokonywane na Mazurach.

Jak ustalili mundurowi kobieta w dniu 5 lipca br. na terenie jednego ze sklepów oferujących sprzedaż produktów RTV i AGD dokonała kradzieży telefonu komórkowego o wartości 1 tys. złotych. Tego samego dnia z jednej z drogerii wyniosła produkty kosmetyczne o wartości ponad 700 złotych. Pracownicy sklepu o dokonanej kradzieży dowiedzieli się od szczycieńskich kryminalnych, którzy w toku prowadzonych czynności operacyjnych ustalili również dane i miejsce przebywania sprawczyni.

37-latka usłyszała zarzuty, do których się przyznała. Czynów tych dopuściła się w ciągu 5 lat po odbycia, co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności będąc uprzednio karana za dokonanie podobnych przestępstw. Za kradzież w warunkach recydywy grozi jej kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności. Za nim jednak stanie przed sądem odsiedzi najpierw zaległy wyrok, gdyż posiadała status osoby poszukiwanej.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5