O włos od tragedii. 69-latka wjechała Skodą w ogrodzenie posesji i potrąciła 12-latka

2021-07-19 09:30:58 (ost. akt: 2021-07-19 09:45:30)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” pracowali na miejscu poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Piasutno w gminie Świętajno. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 69-letnia kierująca pojazdem marki Skoda, nie zachowała szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, w wyniku, czego staranowała ogrodzenie pobliskiej posesji, na której przebywał 12-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Na szczęście chłopiec nie doznał obrażeń ciała wymagających dalszej jego hospitalizacji. Skończyło się na ogólnych potłuczeniach.
W sobotę 17 lipca parę minut po godzinie 14:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Piasutno w gminie Świętajno. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że kierująca pojazdem marki Skoda Fabia wjechała w ogrodzenie jednej z posesji, potrąciła osobę nieletnią i zatrzymała się na rusztowaniu rozstawionym przy budynku.

Na miejsce zdarzenia alarmowo udali się funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 69-letnia mieszkanka woj. mazowieckiego, nie zachowała szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, w wyniku, czego najechała na chodnik. Następnie Skoda uderzyła w ogrodzenie pobliskiej posesji, na której przebywał 12-letni chłopiec i zatrzymała się na rozstawionym przy budynku rusztowaniu.

12-latek posiadał ogólne potłuczenia ciała. Uskarżał się na ból nogi, jednak po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego ustalono, iż nie doznał on obrażeń wymagających dalszej jego hospitalizacji.

Kierowco noga z gazu!
Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności. Okres zimowy to czas trudny dla wszystkich użytkowników dróg, a szczególnie dla kierowców. Zmienne warunki atmosferyczne nie sprzyjają bezpieczeństwu. Dlatego bierzmy pełną odpowiedzialność za siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że z bezpieczną prędkością mamy do czynienia wtedy, kiedy kierujący pojazdem w pełni nad nim panuje. W praktyce oznacza to możliwość wykonania odpowiedniego manewru we właściwym momencie, aby zapobiec niepożądanemu zdarzeniu.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5