20-letni kierowca Passata i jego rówieśnik odpowiedzą za posiadanie amfetaminy

2021-07-17 11:22:36 (ost. akt: 2021-07-17 11:29:00)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi dwóm 20-latkom z Wielbarka. Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy podczas kontroli drogowej ujawnili przy nich narkotyki w postaci amfetaminy. Zarówno kierujący, jak i pasażer zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnej celi.
W czwartek 15 lipca po północy na ulicy B. Chrobrego w Szczytnie, policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki VW. Za kierownicą siedział 20-letni mieszkaniec Wielbarka, a na miejscu pasażera jego rówieśnik.

Mundurowi nabrali podejrzeń, że kierujący może znajdować się pod działaniem substancji zabronionych. Jego stan psychofizyczny oraz podenerwowanie świadczyło o tym, że może on chcieć coś ukryć. Funkcjonariusze postanowili poddać mężczyzn kontroli osobistej. W trakcie przeszukania Passata ujawnili w pojeździe pudełko koloru zielonego z zawartością białego proszku. Po przebadaniu substancji okazało się, że była to amfetamina.

Obaj 20-latkowie zostali poddani badaniu na zawartość w organizmie narkotyków. Następnie trafili do policyjnej celi.

Szczycieńscy śledczy niebawem postawią mężczyznom zarzuty posiadania substancji zabronionych. Wobec kierowcy toczyć się będzie odrębne postępowanie, które wyjaśni czy usłyszy on również zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pod działaniem narkotyków.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5