Konrad Bukowiecki wygrał! W ścisłej czołówce i Rafał Kot

2021-06-15 09:14:00(ost. akt: 2021-06-15 09:22:47)
Złoto w imieniu Konrada odebrał jego tata, Ireneusz. Na zdjęciu z Igorem Hrywną (redaktor naczelny Gazety Olsztyńskiej) oraz Jaroslawem Tokarczykiem (prezes Grupy WM).

Złoto w imieniu Konrada odebrał jego tata, Ireneusz. Na zdjęciu z Igorem Hrywną (redaktor naczelny Gazety Olsztyńskiej) oraz Jaroslawem Tokarczykiem (prezes Grupy WM).

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

PLEBISCYT || Kulomiot, a... pozamiatał już po raz trzeci! Konrad Bukowiecki triumfatorem jubileuszowego, 60. plebiscytu sportowego Gazety Olsztyńskiej! Wychowankowi Gwardii Szczytno w najlepszej dziesiątce Warmii i Mazur towarzyszył także Rafał Kot.
Podobnie jak rok temu, tak i tym razem statuetka trafiła w ręce nie Konrada, a jego taty Ireneusza.

— Wówczas byłem na zawodach w Madrycie. Teraz znów przeszkodził mi wylot na mityng i... znów miał on miejsce w Hiszpanii. Bardzo żałuję, że tak wyszło, ale taki mamy teraz czas. W czerwcu takich wyjazdów na zawody jest naprawdę dużo. To już nie jest pora zgrupowań, a właśnie pora startów. W takim terminie trudno zastać mnie na miejscu. Składam podziękowania wszystkim, którzy oddali na mnie głosy. To naprawdę wiele dla mnie znaczy — mówi Konrad Bukowiecki, wciąż szykujący szczytową formę na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Trzymamy kciuki i za niego, i za... samą olimpiadę, bo ostatnio pojawiło się kilka znaków zapytania, które sugerowały, że do imprezy znów może nie dojść w wyznaczonym terminie.

W topowej dziesiątce, podczas Gali Sportu i Biznesu, 8. miejsce (głosami czytelników) wywalczył kolejny z reprezentantów powiatu szczycieńskiego — Rafał Kot. Popularny "Góral z Mazur" w ostatnim czasie błysnął wieloma świetnymi startami, lecz najgłośniejszym echem odbił się poprawiony przez niego rekord trasy Głównego Szlaku Beskidzkiego. Liczącą przeszło 500 km, górską trasę, nasz ultramaratończyk przebiegł w 107 godzin i 19 minut. Dla "normalnych" ludzi taki wyczyn to "kosmos".

Obrazek w tresci

— Sam fakt, że znalazłem się w tym plebiscytowym gronie, jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem. A tu jeszcze się okazało, że wskoczyłem na 8. miejsce. Wydawało mi się, że raczej nie mam na to szans — przyznał skromnie Rafał Kot, podczas gali przebywający, nie inaczej, na górskiej trasie.

— To wyjątkowa nagroda. Bo pokazuje, że udaje mi się tą moją dyscypliną, wciąż dość niszową, dotrzeć do szerszej świadomości. Jestem bardzo wdzięczny Czytelnikom i samej Gazecie Olsztyńskiej, że traktują ten sport (biegi ultra i górskie) tak poważnie. Że zauważacie nasze polskie, spore sukcesy w tym temacie. Ta nagroda to jednocześnie i odpowiedzialność. Bo teraz trzeba udowodnić, że nie był to przypadek. I że zasługuję na to miejsce, w którym się znalazłem — podsumowuje Rafał Kot.

Dziesięciu najpopularniejszych sportowców województwa warmińsko-mazurskiego: 1. Konrad Bukowiecki, 2. Marcin Malewski, 3. Aniela Kozłowska, 4. Robbert Andringa, 5. Ksenia Woźniak, 6. Mateusz Poręba, 7. Piotr Skiba, 8. Rafał Kot, 9. Mateusz Kopyciński, 10. Tomasz Kraczkowski.

Kamil Kierzkowski2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5