Poszukiwali 28-latka, który wyszedł z wieczoru kawalerskiego i zagubił się w lesie

2021-06-14 10:48:11 (ost. akt: 2021-06-14 12:03:01)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Telefoniczne zgłoszenie o braku kontaktu z 28-letnim mieszkaniec gminy Szczytno, postawiło na nogi wszystkie szczycieńskie służby ratunkowe. Policjanci, strażacy oraz rodzina 28-latka ponad 2,5 godziny w trudnych nocnych warunkach dokonywali penetracji terenu leśnego za zaginionym mężczyzną. Na szczęście „zguba” cała i zdrowa trafiła do domu.
Z soboty na niedzielę (12/13 czerwca) tuż po północy oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał niepokojące zgłoszenie od roztrzęsionej mieszkanki gminy Szczytno. W słuchawce telefonu usłyszał: „Mój partner przebywał w miejscowości Płozy na wieczorze kawalerskim. Ponad godzinę temu wyszedł z imprezy i miał bezpośrednio udać się do domu. Jest on na pewno nietrzeźwy. Gdy ostatni raz się z nim kontaktowałam mówił, że jest w lesie. Teraz pomimo wykonania kilkunastu połączeń telefonicznych, partner nie odbiera”.

Informacja ta postawiła na nogi wszystkie służby ratunkowe. Mundurowi wspólnie z rodziną 28-latka wszczęli poszukiwania. Ponad 2,5 godziny w trudnych warunkach nocnych dokonywali penetracji terenów zielonych. Około godziny 2:30 zgłaszająca odwołała swoje zgłoszenie. 28-latek cały i zdrowy wrócił do domu.

Policjanci apelują! Bawmy się z „głową”. Na szczęście wspomniane poszukiwania zakończyły się „happy endem”. Pamiętajmy jednak, że nasze nieodpowiedzialne zachowania mogą mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Ponadto angażują ogromne siły i środki, które w tym czasie mogłyby nieś pomoc innym potrzebującym.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5