Nietypowe zatrzymania czterech poszukiwanych

2021-06-10 09:28:29 (ost. akt: 2021-06-10 09:35:07)

Autor zdjęcia: archiwum

Najpierw w komendzie stawiło się dwóch nieletnich mieszkańców powiatu ciechanowskiego, 3 godziny później przy okienku oficera dyżurnego pojawił się kolejny nieletni, tym razem 16-latek, który powiedział, że chciałby być zatrzymany jak jego koledzy. W tym samym czasie inni funkcjonariusze interweniowali wobec 34-latki, która miała nietrzeźwa sprawować opiekę nad 3-latkiem. W ocenie matki opiekę nad małoletnim sprawował starszy 18-letni syn, który posiadał status osoby poszukiwanej.
We wtorek 8 czerwca po godzinie 18 w siedzibie szczycieńskiej komendy stawiło się dwóch nieletnich. 17-latkowie oświadczyli, że uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Przebywali przez krótki czas na Mazurach, ale męczy już ich to ukrywanie się. Oficer dyżurny potwierdził, iż 17-latkowie poszukiwani są przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie, celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego położnego w województwie mazowieckim.

Niespełna 3 godziny później w szczycieńskiej komendzie stawił się kolejny nieletni. 16-letni mieszkanie powiatu ciechanowskiego oświadczył, że kilka godzin wcześniej policjanci zatrzymali jego dwóch kolegów, a on sam nie wie już, co ze sobą zrobić i też chciałby być zatrzymany.

Szczycieńscy policjanci całą trójkę przekazali funkcjonariuszom z Komisariatu Policji
w Myszyńcu. Zgodnie z decyzją ciechanowskiego sądu nieletni zostali od razu przewiezieni do wskazanego ośrodka wychowawczego.

Tego samego dnia tuż przed godziną 19:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że nietrzeźwa konkubina sprawuje opiekę nad 3-letnim dzieckiem, a ponadto utrudnia ojcu kontakt z synem. Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego we wskazanym mieszkaniu zastali 34-letniego zgłaszającego, sprawczynię interwencji 38-letnią mieszkankę Szczytna, 3-latka i pełnoletniego syna kobiety. 34-laka potwierdziła, że około godz. 16:00 spożyła niewielką ilość alkoholu, ale w tym czasie opiekę nad jej młodszym synem sprawował starszy syn, który ma już 18 lat.

Mundurowi zweryfikowali dane wszystkich uczestników interwencji. Ku ich zdziwieniu okazał się, że 18-latek posiada status osoby poszukiwanej. Mężczyzna miał do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności, a nakaz zanim wystawił Sąd Rejonowy w Elblągu.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5