49-latek w dzień przed swoimi urodzinami „wylądował” w policyjnej celi

2021-06-08 08:28:53 (ost. akt: 2021-06-08 08:31:54)
Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy oraz zarzut posiadania substancji psychotropowych w postaci amfetaminy usłyszał 49-letni mieszkaniec Szczytna.
W minioną sobotę (05.06.21r.) parę minut po godzinie 03:00 na ulicy Warszawskiej
w Szczytnie, funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego podjęli czynności legitymowania wobec błąkającego się samotnie po mieście mężczyzny. Mundurowi mieli problem z ustaleniem danych personalnych mężczyzny z uwagi na jego silne upojenie alkoholowe. Ponadto w trakcie przeprowadzonych wobec niego czynności służbowych, 49-latek wpadł w szał. Zaczął wyzywać słowami wulgarnymi interweniujących policjantów, popychać oraz szarpać ich za umundurowanie.

Z uwagi na agresywne zachowanie 39-latka, który ewidentnie próbował uniknąć spotkania z policjantami, został on zatrzymany. W trakcie przeszukania odzieży wierzchniej mundurowi ujawnili przy nim środki psychotropowe w postaci amfetaminy. Mężczyzna został osadzony w celi, gdzie trzeźwiał do późnych godzin popołudniowych.

39-latek usłyszał już zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej umundurowanych policjantów, a także zarzut posiadania nielegalnych substancji. Mężczyzna przyznał się do postawionych mu zarzutów. Jak sam oświadczył, „żałuje swojego głupkowatego zachowania” i tłumaczył je stanem silnego upojenia alkoholowego”. Posiadane narkotyki zaś miały mu „posłużyć jako prezent dla siebie samego, gdyż niebawem miał świętować swoje urodziny”.

Niebawem sprawą 39-latek zajmie się sądem. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie narkotyków dodatkowe 3 lata.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5