Policyjne podsumowanie weekendu na drogach powiatu

2021-06-07 19:56:57 (ost. akt: 2021-06-07 19:59:12)

Autor zdjęcia: ilustracja do tekstu

Miniony weekend pod hasłem „Boże Ciało”, okazał się dość spokojny dla funkcjonariuszy szczycieńskiej komendy. Nie zabrakło jednak kierowców, którzy wbrew obowiązującym przepisom, licznym apelom policjantów i tragicznych w skutkach zdarzeniach drogowych, zdecydowali się wsiąść za kierownice swoich pojazdów znajdując się pod działaniem alkoholu.
W miniony piątek (04.06.21r.) na ulicy Grunwaldzkiej w Wielbarku, funkcjonariusze miejscowego posterunku zatrzymali do rutynowej kontroli kierowcę pojazdu marki Audi A4. Mundurowi mieli „nosa”, gdyż od razu od siedzącego za kierownicę mężczyzny wyczuli silną woń alkoholu. Okazało się, że 42-letni mieszkaniec gminy Wielbark w trakcie badania stanu trzeźwości „wydmuchał” blisko 2 promile. Ponadto stan techniczny pojazdu, którym się poruszał pozostawiał wiele do życzenia. Policjanci zatrzymali 42-latkowi prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny Audi, a jego samego po zakończonych czynnościach przekazali pod opiekę osób mu bliskich.

W sobotę (05.06.21.) około godzin 09:00 patrolujący miasto funkcjonariusze z referatu interwencyjnego na ulicy Przemysłowej zauważyli motorowerzystę, którego styl jazdy jednoznacznie wskazywała na to, że może on być nietrzeźwy. Zatrzymanym do kontroli mężczyzną okazał się być 39-letni mieszkaniec Olsztyna. Oświadczył on, że w dniu dzisiejszym nie spożywał alkoholu, jednak przyznał się do tego, że spożywał on go dzień wcześniej. 39-latka zgubiła pewność swojego stanu trzeźwości. Przebadany na zawartość alkoholu w organizmie „wydmuchał” ponad 0,5 promila. Mundurowi zakazali motorowerzyście dalszej jazdy, zatrzymując mu przy tym prawo jazdy.

Również w niedzielę (06.0621r.) nie obyło się bez interwencji szczycieńskich funkcjonariuszy wobec nieodpowiedzialnej kierującej. Dzięki zgłoszeniu postronnych świadków, mundurowi zatrzymali 44-letnią mieszkankę powiatu płońskiego. Kobieta próbowała odjechać pojazdem marki Mazda z nad jeziora Świętajno, ale wybrała taką trasę, że zakopała się w plażowym piasku. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało również, że ktoś odebrał kobiecie kluczki od pojazdu uniemożliwiając jej dalszą jazdę.
Szczycieńscy funkcjonariusze przebadali kobietę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że miała ona blisko 2 promile. 44-latka straciła prawo jazdy i noc spędziła w policyjnej celi.

Policjanci apelują! Zanim wsiądziesz za kierownicę, upewnij się czy Jesteś trzeźwy. Pamiętaj, że Twoje odczucie wyparowanego z organizmu alkoholu może być zgubne, a konsekwencje jazdy na podwójnym „gazie”, tragiczne w skutkach.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5