Ukradła 4 butelki alkoholu i skarpetki złuszczające

2021-06-07 09:15:01 (ost. akt: 2021-06-07 09:29:09)

Autor zdjęcia: Policja

Pewna 29-letnia mieszkanka Szczytna weszła do jednego z supermarketów położonych na terenie miasta i jak gdyby nigdy nic zapakowała do torby 4 butelki whisky i skarpetki złuszczające do stóp. Kobieta miał pecha, gdyż jej zuchwałą kradzież zauważył jeden z pracowników ochrony. Gdy 39-latka pewnym krokiem przekroczyła linię kas, kierując się do wyjścia czekał tam już na nią ochroniarz.
W sobotę 5 czerwca po południu oficer dyżurny szczycieńskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie od pracownika ochrony jednego z supermarketów położonych na terenie miasta. Mężczyzna ten oświadczył, że ujął na kradzieży sklepowej młoda kobietę.

Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze we wskazanym sklepie zastali ochroniarza i sprawczynię interwencji. Mundurowi zweryfikowali dane kobiety w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że mieli oni do czynienia z 29-letnią mieszkanką Szczytna.

Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że 29-latka weszła na teren supermarketów kierując się od razu na dział z napojami wysokoprocentowymi. Następnie jak gdyby nigdy nic włożyła do torebki 4 butelki whisky i … skarpetki złuszczające do stóp. Następnie kobieta żwawym krokiem minęła linię kas, nie płacąc za towar i kierowała się do wyjścia. Tam czekał już na nią pracownik ochrony, który od samego początku czuł, że kobieta nie chce zrobić uczciwych zakupów.

Policjanci ustalili również, że skradziony towar znajduje się w nienaruszonym stanie, dlatego mógł powrócić na półkę sklepową. 39-latka nie kwestionowała popełnionego przez siebie wykroczenia dotyczącego kradzieży sklepowej, dlatego ze sklepu wyszła z 500 złotowym mandatem karnym.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5