Tymczasowy areszt dla obywateli Ukrainy za zakłócenie miru i pobicie

2021-06-02 11:49:49 (ost. akt: 2021-06-02 11:52:43)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Sąd Rejonowy w Szczytnie przychylił się do wniosku Prokuratury i na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego zadecydował o zastosowaniu wobec czterech obywateli Ukrainy, trzymiesięcznego tymczasowego aresztu.
Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (30.05.21r.) około godz. 05:00 w miejscowości Łupowo w gminie Dźwierzuty. Z relacji jednego z pokrzywdzonych, 25-letniego mieszkańca powiatu olsztyńskiego, czterech obywateli Ukrainy wdarło się do pomieszczenia gospodarczego, które zajmował on wspólnie ze swoim znajomych. Mężczyźni, bez podania konkretnej przyczyny, mieli zaatakować 25 i 30-latka. Uderzali ich pięściami i kopali po całym ciele. Agresorzy mieli również do zadawani ciosów używać niebezpiecznych przedmiotów.

Zarówno 25-latek jak i jego 30-letni znajomy zostali przewiezieni do szpitala w Szczytnie. 25-latek doznał ogólnych potłuczeń ciała, natomiast stan 30-latka we wstępnej diagnozie został określony jako ciężki.

Jeszcze tego samego dnia szczycieńscy policjanci zatrzymali do tej sprawy czterech obywateli Ukrainy, podejrzewanych o dokonanie tych czynów.

Wczoraj (01.06.21r.) Prokuratura Rejonowa w Szczytnie zwróciła się do miejscowego sądu z wniosek o tymczasowe aresztowanie sprawców naruszenia miru i pobicia. Tymczasowy areszt to środek zapobiegawczy, który pozwala zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania karnego oraz zebrać w sprawie dowody wskazujące na duże prawdopodobieństwo, że podejrzana/y popełnił przestępstwo.

Podejrzani zostali przewiezieni już do wskazanych przez wymiar sprawiedliwości zakładów karnych. Na razie spędzą tam najbliższe 3 miesiące.

Za popełnione przestępstwo tj. użycie w bójce niebezpiecznych narzędzi, mężczyznom grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5