Pracowity weekend szczycieńskich policjantów

2021-05-17 09:23:39 (ost. akt: 2021-05-17 09:32:53)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Szczycieńscy funkcjonariusze obsłużyli kilka zdarzeń drogowych, w tym kolizję Opla z Renault i Kawasaki z Peugeotem. Zatrzymali trzech kierowców, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania. Dzięki dwóm obywatelskim zgłoszeniom wyeliminowali z ruchu 45-letniego rowerzystę z blisko 3 promilami w organizmie oraz poszukiwaną 56-latkę z gminy Pasym. Zatrzymali również prawo jazdy 50-letniemu kierowcy Mercedesa, który pędził 104 km/h w obszarze zabudowanym.
Jazda bez wymaganych uprawnień = 500 złotych mandatu karnego

W miniony piątek (14.05.21r.) po godzinie 01:00 na ulicy Szczycieńskiej
w Pasymiu, funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Ford Mondeo. Za kierownicą siedział 22-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. W trakcie weryfikacji jego danych w policyjnych systemach informatycznych, mundurowi ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

W sobotę (15.05.21r.) natomiast tuż przed godziną 05:00 na ulicy Kętrzyńskiego
w Wielbarku mundurowi wyeliminowali z ruchu kierowcę pojazdu marki VW. 37-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego również nie posiadał prawa jazdy, mimo to zdecydował się wsiąść za kierownicę swojego Golfa. Tego samego dnia tuż przed północą na ulicy Kościuszki w Pasymiu w ręce szczycieńskich mundurowych wpadł 22-letni kierowca Opla. Mężczyzna ten tak samo jak jego poprzednicy, nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Zarówno 21, 37 jak i 22-latek w miejscu podjętych kontroli drogowych zakończyli swoją dalszą jazdę. Ponadto każdy z nich, zgodnie z obowiązującymi przepisami, został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

O 54 km/h w obszarze zabudowanym za szybko. Mandat, punkty karne i zatrzymane prawo jazdy

W sobotę (15.05.21r.) w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego w miejscowości Tylkowo w gminie Pasym kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym. Parę minut przed godziną 13:00 policyjny miernik prędkości wskazał, iż nadjeżdżający z naprzeciwka kierowca pojazdu marki Mercedes jedzie zdecydowanie za szybko. Okazało się, że 50-letni mieszkaniec Warszawy pędził, aż 104 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi za złamanie obowiązujących przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym, ukarali 50-latka mandatem i punktami karnymi praz zatrzymali mu na okres 3 miesięcy prawo jazdy.

Dwa zgłoszenia obywatelskie i nietrzeźwi rowerzyści wyeliminowani z ruchu drogowego

14 maja br. tuż przed północą oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że dwoje mieszkańców gminy Pasymia wyeliminowało z ruchu nietrzeźwą rowerzystkę. Gdy na miejsce przyjechali szczycieńscy mundurowi okazało się, że mają oni do czynienia z dobrze im znaną z wcześniejszych interwencji 56-latką.
Z relacji świadków wynikało, że zwrócili oni uwagę kobiecie, aby ta zeszła z roweru, bo ewidentnie jej stan psychofizyczny nie pozwala jej na kierowaniem, jednak usłyszeli tylko liczne wulgaryzmy pod swoim adresem.
56-latka odmówiła poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, dlatego kobiecie została pobrana krew do dalszych specjalistycznych badań. Ponadto, w trakcie prowadzonej interwencji okazało się, że 56-letnia mieszkanka gminy Pasym posiada status osoby poszukiwanej. Kobieta została zatrzymana przez szczycieńskich policjantów i przewieziona do wskazanego przez sąd zakładu karnego.


Natomiast w sobotę (15.05.21r.) tuż przed godziną 19:00 oficer dyżurny odebrał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym rowerzyście, który porusza się na trasie Rudka – Szczytno. Policjanci na ulicy Władysława IV zatrzymali wskazanego w zgłoszeniu mężczyznę. Podejrzenie zaniepokojonego innego uczestnika ruchu drogowego, potwierdziło się. 45-letni mieszkaniec Szczytna w trakcie badania stanu trzeźwości „wydmuchał” blisko 3 promile. 45-latek za kierowaniem rowerem w stanie nietrzeźwości, został ukarany mandatem karnym. Po zakończonej interwencji funkcjonariusze przekazali go pod opiekę rodziny.

Obrazek w tresci

Kolizja Opla z Renault i Kawasaki z Peugeotem

W miniony weekend szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych. Do pierwszego z nich doszło w piątek (14.05.21r.) tuż przed godziną 10:00 na ulicy Polskiej w Szczytnie. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 50-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty jadąc za pojazdem marki Renault, nie dostosował prędkości i uderzył w jego tył. Renault podróżowała 38-letnia mieszkanka gminy Wielbark. Na skutek tego zdarzenia została ona przewieziona do szpitala. Na szczęście, jak się okazało nie wymagała dalszej hospitalizacji medycznej. Zarówno 50-latek jak i 38-letnia kierująca w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Natomiast do drugie zdarzenia drogowego, doszło w sobotę (15.05.21r.) około godz. 13:00 w okolicach miejscowości Świętajno. Z ustaleń mundurowych wynika, że 32-letni kierowca motocykla, wykonując manewr wyprzedzania nie zachował należytej ostrożności, w wyniku, czego, doprowadził do zderzenia z wykonującą manewr skrętu w lewo kierującą pojazdem marki Peugeot. Kierująca Peugeotem, 41-letnia mieszkanka Szczytna, przewoziła w pojeździe 4 pasażerów. Na szczęście nikomu z uczestników tego zdarzenia nic się nie stało. Na sprawcę kolizji, kierowcę Kawasaki, mundurowi nałożyli mandat karny.


Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przyczyną dwóch kolizji z udziałem Volvo i Hondy

W minioną niedziele (16.0.521r.) w ciągu zaledwie 10 minut doszło do dwóch poważnie wyglądających zdarzeń drogowych. O godz. 18:30 na trasie Jedwabno – Pasym, 36-letni kierowca Volvo na łuku nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w przydrożne drzewo. Mieszkaniec gminy Jedwabno w chwili zdarzenia był trzeźwy. Podróżował sam. Na szczęście, nie wymagał on hospitalizacji medycznej.

Natomiast o godzinie 18:40 na trasie Szczytno – Jęcznik, 20-letni kierowca Hondy również nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, zjechał na pobocze i zatrzymał się na przydrożnym drzewie. 20-letni mieszkaniec Szczytna został przewieziony do szpitala, jednak jak się okazało się nie doznał on poważniejszych obrażeń ciała. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Podróżował sam.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5