Kierująca Skodą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu Kawasaki

2021-05-11 09:09:01 (ost. akt: 2021-05-11 09:20:32)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Szczycieńskie służby ratunkowe pracowały na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Przemysłowej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 31-letnia kierująca Skodą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo motocykliście, w wyniku, czego doszło do zderzenia się obu pojazdów.
Wczoraj (10.05.21r.) parę minut po godzinie 14:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Przemysłowej. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że uczestnikiem tego zdarzenia jest młody motocyklista i kierująca pojazdem osobowym.

Przybyli na miejsce zgłoszenia policjanci ustalili, że 31-letnia kierująca pojazdem marki Skoda, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo motocykliście. Na skutek, czego doszło do zderzenia się obu pojazdów. 18-letni kierowca Kawasaki spadł z motoru. Na szczęście skończyło się na otarciu naskórka i nie wymagał on dalszej hospitalizacji medycznej 31-letnia mieszkanka Szczytna, sprawczyni tej kolizji, została ukarana przez funkcjonariuszy mandatem i punktami karnymi.

Obrazek w tresci

Policjanci przypominają!

Uprzejmości i czujności na drodze, nigdy za wiele!
Coraz cieplejsze dni sprawiają, że fani dwóch kółek zaczynają wyjeżdżać na drogi swoimi jednośladami. Kierującym samochodami przypominamy, aby szczególnie przed zmianą pasa ruchu spoglądali w lusterka swoich pojazdów. W czasie sezonu motocyklowego pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!

Patrz w lusterka - motocykle mogą być wszędzie!
Motocyklistów można podzielić na dwie grupy. Jedni, to przestrzegający przepisów ruchu drogowego amatorzy spokojnych przejażdżek na dwóch kółkach. Drudzy, to zapaleńcy, dla których przyjemnością jest łamanie barier prędkości. To właśnie grupa tych brawurowych motocyklistów stwarza największe zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Kierującym swoimi jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy oraz właściwie zachowywali się na drogach. W szczególności apelujemy, aby unikali oni brawurowej i niebezpiecznej jazdy oraz stosowali się do ograniczeń prędkości, zwłaszcza na terenie zabudowanym. W takich miejscach, gdzie uczestnikami ruchu drogowego są piesi (w tym dzieci i starsze osoby), należy zachować szczególną ostrożność, aby nie doszło do tragedii.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5