Spokojny weekend majowy szczycieńskich policjantów

2021-05-10 12:03:42 (ost. akt: 2021-05-10 12:13:15)

Autor zdjęcia: Policja

Za nami drugi majowy weekend. Okazał się on dość spokojny dla szczycieńskich policjantów. Mundurowi nie odnotowali żadnych poważniejszych zdarzeń drogowych. Na drogach naszego powiatu doszło do kilku stłuczek i kilku kolizji. Na szczęście żaden z uczestników tych zdarzeń nie ucierpiał i nie wymagał dalszej hospitalizacji medycznej. Nadal jednak w „ręce” funkcjonariuszy wpadają nieodpowiedzialni kierowcy, którzy świadomie łamią obowiązujące przepisy i świadomie narażają się na konsekwencje prawno – karne.
W miniony piątek (07.05.21r.) parę minut po godzinie 08:00 na ulicy Polnej w Szczytnie, funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego zauważyli pojazd marki Mercedes, którego kierowca poruszał się, pomimo, iż jego auto miało rozbitą szybę czołową oraz klosz lampy tylnej. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli. Okazało się, że za kierownicą siedział dobrze im znany z wcześniejszych interwencji 27-latek. Mundurowi dla pewności zweryfikowali dane mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych. Ich przypuszczenia potwierdziły się 27-letni mieszkaniec gminy Szczytno posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania. Wsiadając za kierownicę popełnił przestępstwo z art. 180a Kodeksu karnego, który „mówi” o tym, że kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Również w sobotę (08.05.21r.) około godz. 17:30 w miejscowości Wyżegi w gminie Wielbark, funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu marki VW. Okazało się, że za kierownicą siedział 37-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Zachowanie mężczyzna od razu wzbudziło podejrzenie w mundurowych, dlatego kierujący został natychmiast poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie badania „wydmuchał” blisko 1,5 promila. Teraz za popełnione przestępstwa 37-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

Natomiast dzisiaj, w poniedziałek 10 maja o godz. 06:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Dąbrowy w gminie Rozogi doszło do zderzenia się pojazdu osobowego z autobusem.
Przybyli na miejsce zgłoszenie funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” ustalili, że kierujący pojazdem marki VW, 39-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego, nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Autosan, w wyniku, czego najechał na jego tył. Zarówno 39-latek jak i kierowca autobusu, 52-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, byli trzeźwi. Nikt z uczestników nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5