Skradziony towar trafił na półki sklepowe, a 35 i 39-latek do policyjnej celi

2021-05-08 08:30:00 (ost. akt: 2021-05-07 20:20:16)
ilustracja do tekstu

ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniemu mieszkańcowi powiatu olsztyńskiego i 39-latkowi ze Szczytna. Mężczyźni zapakowali towar i próbowali wyjść z nie płacąc za niego. Mieli oni pecha, gdyż w drzwiach czekali już na nich pracownicy ochrony, którzy całe zajście obserwowali na sklepowym monitoringu.
Wczoraj (06.05.21r.) po godzinie 14:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie od pracownika ochrony jednego z supermarketów położonych na terenie miasta. Ochroniarz oświadczył, że na terenie obiektu zostali ujęci dwaj mężczyźni, którzy dokonali kradzieży produktów spożywczych, kosmetycznych i alkoholowych na łączna kwotę ponad 1200 złotych.

Przybyli na miejsce zgłoszenie funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego ustalili, że 35-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego i 39-letni mieszkaniec Szczytna na teren sklepu weszli około godz. 13:40. Jeden z nich posiadał swój plecak, a drugi ściągnął go sobie z półki sklepowej. Mężczyźni od razu zaczęli pakować do podręcznego bagażu różnego rodzaju produkty. Ich łupem padły m. in. skarpety, tabletki przeciwbólowe, chusteczki antybakteryjne, napoje energetyczne, żele pod prysznic, maszynka do włosów, 4 butelki napojów alkoholowych no i plecak. Następnie nieuczciwi klienci przekraczając linię kas, próbowali wyjść z supermarketu. W drzwiach zostali ujęci przez pracowników ochrony, którzy obserwowali mężczyzn na monitoringu.

35 i 39-latek zostali zatrzymani przez szczycieńskich mundurowych i osadzeni w policyjnej celi. Skradziony towar w nienaruszonym stanie z powrotem trafił na półki sklepowe. Łączna jego wartość została oszacowana na kwotę ponad 1200 złotych.

Sprawcy niebawem zostaną przesłuchani przez szczycieńskich śledczych i usłyszą zarzuty. Za popełnione przestępstwo kradzieży, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5