Poszukiwany za alimenty 41-latek trafił na 7 miesięcy do zakładu karnego

2021-05-07 19:58:21 (ost. akt: 2021-05-07 20:03:21)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Zgodnie z art. 209 § 1 Kodeksu karnego, kto uchyla się od wykonania obowiązku alimentacyjnego określonego, co do wysokości orzeczeniem sądowym, ugodą zawartą przed sądem albo innym uprawnionym organem podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności nawet do roku. Na taki zarzut naraził się 41-letni mieszkaniec Wielbarka.
Wczoraj (06.05.21r.) po godzinie 20:00 funkcjonariusze z Posterunku Policji w Wielbarku, zapukali do drzwi jednego z mieszkań położonych na terenie miasta. Z ustaleń mundurowych wynikało, że pod tym adresem może przebywać 41-latek, który poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. Mężczyzna długotrwale uchylał się od obowiązku wypłacania świadczeń na rzecz uprawnionych małoletnich, narażając ich na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych. Sąd Rejonowy w Szczytnie z uwagi na jego lekceważącą postawę wymierzył mu zastępczą karę pozbawienia wolności.

Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Zatrzymali oni poszukiwanego mężczyznę i osadzili w policyjnej celi. Zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości, 41-latek trafił już do wskazanego zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 7 miesięcy.

Policjanci przypominają!
Funkcjonariusze codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci informują, że każdy kto pomaga  w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5