Pół wieku kroczą razem przez życie

2021-05-07 08:30:00 (ost. akt: 2021-05-06 22:48:48)

Autor zdjęcia: UG Dźwierzuty

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to jubileusz niezwykły. Tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem ponad pół wieku. Właśnie taką rocznicę obchodziło 7 małżeństw z gminy Dźwierzuty. W ich oczach i gestach wciąż widać i czuć miłość!
Niewiele jest par, którym udało się wytrwać razem aż do złotych godów. Zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i złe, w zdrowiu i chorobie. Chociaż przeciwności w życiu bywa wiele: i tych rodzinnych i materialnych, a często i zdrowotnych. To wielkim darem od Boga i losu móc przeżyć wspólnie ze współmałżonkiem ponad pół wieku. Z tej okazji 7 par małżeńskich z Gminy Dźwierzuty odnowiły przyrzeczenia małżeńskie. Z powodu pandemii uroczystości miały kameralny charakter i odbyły się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Zaproszeni do Urzędu Gminy w Dźwierzutach jubilaci z rąk wójta gminy Marianny Szydlik odebrali medale przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, gratulacje, życzenia i prezenty.

Obrazek w tresci

Dostojni jubilaci są ambasadorami miłości, wzorem zgody i małżeńskiej miłości dla wszystkich, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim. Należy im się szacunek i wyrazy uznania za przykład, jaki dają młodemu pokoleniu szczerze powtarzając formułę przysięgi małżeńskiej – „w zdrowiu i chorobie, dopóki śmierć nas nie rozłączy”.

Małżonkowie swoim postępowaniem zasłużyli na szacunek całej społeczności. Są wzorcem, autorytetem i drogowskazem jak tworzyć szczęśliwą i trwałą rodzinę.
Złote gody to niezwykłe święto, obchodzone w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście. Aby na nie zasłużyć trzeba wytrwać w jednym związku, w małżeństwie 50 lat, a więc przeszło 18 tysięcy nocy i dni. Wspólne pół wieku to wspaniały wzór mądrego życia i przykład dla młodych ludzi, którzy instytucję małżeństwa postrzegają dziś inaczej. Teraz wielu boi się odpowiedzialności za drugiego człowieka. Młodzi niechętnie zawierają związki małżeńskie i zakładają rodziny. Przykład życia małżonków obchodzących "Złote Gody" pozwala zburzyć wszystkie obawy. Są oni dowodem tego, że wbrew wszelkim przeciwnościom losu, przysięgi małżeńskiej można dochować, że idąc przez życie we dwoje, wiernie dzieli się każdy sukces i radości, ale też każdy smutek i niepowodzenie.

Obrazek w tresci

- Minęło 50 lat od chwili, gdy związaliście się węzłem małżeńskim przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wierność, szacunek i przyjaźń - zwracała się do Jubilatów wójt Marianna Szydlik. - Przyrzeczenie to składaliście z ufnością, że nie zawiedziecie się na sobie, że będziecie dzielić razem dobre i złe chwile, wspomagać się wzajemnie, być razem w chwilach ciężkich oraz cieszyć się wspólną radością. Przyrzeczenia tego dotrzymaliście, mimo wielu złożonych zdarzeń losowych. W ciągu tych długich, wspólnych lat było wiele dni radosnych i pięknych. Było też wiele dni smutnych, przykrych a może nawet tragicznych. Wszystkie te przeżycia: radości i smutki, troski i obowiązki związały Was jeszcze bardziej. Drodzy Jubilaci! W tak pięknym dniu jakim jest 50. Rocznica Waszego Ślubu życzymy Wam wszelkiej pomyślności, pociechy z dzieci i wnuków oraz doczekania w dostatku i zdrowiu Dębowych Godów.

Obrazek w tresci

Ten piękny jubileusz był także dla małżonków i ich rodziny okazją, aby zatrzymać się, pomyśleć i spojrzeć wstecz na to, co udało się osiągnąć i przeżyć. Wzruszeni małżonkowie chętnie dzielili się swoimi wspomnieniami i własną receptą na „pół wieku miłości". A jaka jest recepta na to, by wytrwać ze sobą 50 lat? – Cierpliwość, tolerancja i zrozumienie – odpowiadali zgodnie małżonkowie.

"Złote Gody" świętowali:
Państwo Zofia i Stanisław Brzózka
Państwo Teresa i Mieczysław Krawczyk
Państwo Halina i Eugeniusz Mężykowscy
Państwo Barbara i Tomasz Olszak
Państwo Irena i Stanisław Rogalscy
Państwo Marianna i Wiesław Sokołowscy
Państwo Alicja i Józef Stepnowscy

Dostojnym Jubilatom życzymy dużo zdrowia i szczęścia oraz trwania w tej pięknej miłości. Wyrażamy też głęboki szacunek za pokonanie trudów jakie życie przynosi każdej rodzinie!

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5