Kolejni poszukiwani nie unikną odpowiedzialności za swoje grzeszki

2021-05-06 13:55:28 (ost. akt: 2021-05-06 14:00:33)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Szczycieńscy policjanci zatrzymali kolejnych 4 poszukiwanych, którzy ukrywali się przed karą, jaką wymierzył im sąd za „wejście w konflikt z prawem”.
Szczycieńscy policjanci zapukali do drzwi jednego z mieszkań położonych w miejscowości Olszyny w gminie Szczytno. Z ustaleń mundurowych wynikało, ze pod tym adresem ukrywa się 42-latek, który poszukiwany jest przez miejscowy sąd. Mężczyzna miał do odbycia zastępczą karę pozbawienia wolności za popełnione wykroczenia przeciwko obyczajności publicznej.

Kolejny poszukiwany został zatrzymany na terenie miejscowości Dźwierzuty. 76-latka, który oskarżony został o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, pomimo obowiązującego go sądowego zakazu. Teraz mężczyzna najbliższe 4 miesiące spędzi w więzieniu.

W ręce szczycieńskich mundurowych „wpadł” też 61-latek, który wbrew obowiązującym przepisom nie zakrywał ust i nosa w przestrzeni publicznej. W trakcie weryfikacji danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 61-latek posiada status osoby poszukiwanej. Miał on swoim koncie popełnienie kilku wykroczeń naruszających przepisy Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Kolejny poszukiwany został zatrzymany na ulicy Nauczycielskiej w Szczytnie. Funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego zauważyli dwóch mężczyzn, którzy wbrew obowiązującym przepisom spożywali alkohol w miejscu publicznym. Mundurowi podjęli czynności legitymowania wobec 43-letniego mieszkańca gminy Szczytno i jego rówieśnika, mieszkańca Szczytna. Okazało się, że ten pierwszy poszukiwany jest przez miejscowy sąd. Mężczyzna naruszył przepisy, które mówią o złośliwym utrudnianiu innym osobom korzystanie z urządzeń przeznaczonych do użytku publicznego.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5