Areszt dla 46-latka, który znęcał się nad konkubiną młodszą o 17 lat

2021-05-05 08:30:00 (ost. akt: 2021-05-04 22:38:56)

Autor zdjęcia: pixabay

Policjanci zatrzymali mieszkańca Szczytna podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad konkubiną. Mężczyzna w trakcie domowych awantur wyzywał 29-latkę słowami wulgarnymi, poniżał, uderzał oraz groził, że pozbawi ją życia. Kontrolował ją i utrudniał kontakty z rodziną
Oficer dyżurny szczycieńskiej komendy odebrał telefon od wystraszonej i roztrzęsionej 29-letniej mieszkanki Szczytna. Kobieta poinformowała, że jej nietrzeźwy, agresywny konkubent wszczął awanturę domową, podczas której wyzwał ją słowami wulgarnymi, poniżał i uderzał w głowę.

Na miejsce interwencji natychmiast pojechali policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami, kobieta opowiedziała o swojej trudnej sytuacji rodzinnej. Okazało się, że 46-letni sprawca przemocy domowej znęcał się nad nią od września 2020 roku.

Dzięki zaangażowaniu szczycieńskich śledczych podejrzany o znęcanie się nad 29-latką został skutecznie od niej odizolowany. Ponadto, w chwili zatrzymania mężczyzna posiadał przy sobie środki psychotropowe w postaci amfetaminy.
Prokuratura Rejonowa w Szczytnie na podstawie zgromadzonego przez szczycieńskich śledczych materiału dowodowego skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec sprawcy przemocy domowej trzymiesięcznego tymczasowego aresztu.

Za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad konkubiną, 46-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeciwdziałanie przemocy domowej, niesienie pomocy osobom dotkniętym przemocom oraz ich rodzinom jest jednym z głównych zadań realizowanych przez policję. Przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę siły działanie skierowane przeciw członkowi rodziny naruszające ich prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody psychiczne, fizyczne a także materialne. Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. W naszej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej.
Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich jest ofiarą przemocy ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc. Prawo stoi po Twoje stronie. Zadzwoń pod numer 112 lub 997. Policjanci sprawdzą każde tego typu zgłoszenie.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5