O krok od tragedii: 18-latek uderzył w drzewo. Prawo jazdy miał od miesiąca

2021-05-04 11:49:52 (ost. akt: 2021-05-04 11:54:40)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 18-letni kierowca Opla nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowcy na szczęście nic się nie stało. Młody mieszkaniec Bartoszyc był trzeźwy, a prawo jazdy miał od miesiąca.
W miniony piątek (30.04.21r.) po godzinie 14:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na trasie Dębówko – Szczytno doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu marki Opel Astra.

Z ustaleń szczycieńskich funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że 18-letni kierowca pojazdu marki Opel, jadąc od miejscowości Dębówko w kierunku Szczytna, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. 18-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.

Obrazek w tresci

Chociaż zdarzenie to wyglądało na dość poważnie, kierowcy, na szczęście, nic się nie stało. 18-latek podróżował sam, był trzeźwy. Jak ustalili szczycieńscy policjanci młody mieszkaniec gminy Bartoszyce, prawo jazdy posiadał dopiero od miesiąca. Mundurowi, za spowodowanie kolizji drogowej, nałożyli na18-latka mandat karny.

Młodych kierowców cechuje brak doświadczenia i umiejętności w kierowaniu pojazdami i jednoczenia duża skłonność do brawury i ryzyka. Policjanci apelują jednak o rozwagę i ostrożność do wszystkich użytkowników dróg. Dobre warunki jazdy i pewność sienie nie gwarantują bezpieczeństwa na drodze.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5