Wypadek: 87-letni rowerzysta wjechał pod autobus

2021-04-30 12:01:56 (ost. akt: 2021-04-30 12:12:15)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Nowym Gizewie. 87-letni rowerzysta zjeżdżając ze ścieżki rowerowej wjechał prosto pod nadjeżdżający autobus. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.
Wczoraj (29.04.21r.) szczycieńscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na miejscowości Nowe Gizewo w gminie Szczytno. Z relacji zgłaszającego wynikało, że doszło tam do potrącenia rowerzysty.

Przybyli na miejsce interwencji funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego ustalili, że 87-letni rowerzysta, mieszkaniec gminy Szczytno, poruszał się ścieżką rowerową na trasie Szczytno –Rudka. W tym samym kierunku jezdnią, jechał 41-letni kierowca autobusu. W pewnym momencie 87-latek nie upewniwszy się, czy ma do tego sposobność, zjechał ze ścieżki wjeżdżać przed autobus. 41-latek zaczął gwałtownie hamować, jednak przodem pojazdu uderzał w rowerzystę. 87-latek spadł z roweru i doznał złamania kości udowej. Został przetransportowany do szpitala.

Mundurowi ustalili, że zarówno niechroniony uczestnik ruchu drogowego, jak i kierowca autobusu byli trzeźwi.

Policjanci apelują! Miejmy oczy dookoła głowy. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego nie mają żadnych szans z pojazdami. Włączając się do ruchu upewnimy się czy mamy do tego sposobność. Dbajmy o siebie i szanujmy się nawzajem na drodze!

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5