Pijana i agresywna matka opiekowała się dwójką małoletnich dzieci. Trafiła do policyjnej celi

2021-04-29 19:14:21 (ost. akt: 2021-04-29 19:34:25)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

40-latka znajdując się w stanie nietrzeźwości, sprawowała opiekę nad dwójką swoich dzieci w wieku 6 i 7 lat. Ponadto, kobieta była wulgarna i agresywna w stosunku do obecnego na miejscu interwencji kuratora sądowego. Została zatrzymana i noc spędziła w policyjnej celi.
Szczycieńscy policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z domów położonych na terenie gminy Szczytno, nietrzeźwa matka sprawuje opiekę nad dwójką swoich dzieci. Przebyli pod wskazany adres funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego potwierdzili zgłoszenie.

W mieszkaniu zastali nietrzeźwą 40-latkę i dwójkę jej dzieci w wieku 6 i 7 lat. Kobieta w obecności mundurowych zachowywała się tak, jakby nic się nie stało. Gdy miejsce przyjechał konkubent kobiety i kurator sądowy, 40-latka wpadła w szał. Krzyczała, używała słów wulgarnych i była agresywna.

Szczycieńscy policjanci wspólnie z przedstawicielem sądu podjęli decyzję o potrzebie zapewnienia dzieciom innej opieki. Obecny na miejscu konkubent zobowiązał się przejąć nad nimi opiekę.

Nietrzeźwa, agresywna 40-latka została zatrzymana i noc spędziła policyjnej celi. Kobieta niebawem usłyszy zarzut z art. 106 Kodeksu wykroczeń, który „mówi” o zaniedbaniu obowiązku opieki lub nadzoru nad dziećmi.

Policjanci przypominają, że rodzice zobowiązani są względem swoich dzieci do sprawowania nad nimi opieki, czuwania nad ich zdrowiem i bezpieczeństwem. O wszelkich nieprawidłowościach i zaniedbaniach względem małoletnich szczycieńscy funkcjonariusze informują Sąd Rodzinny i Nieletnich. Należy także pamiętać, że rodzice, którzy naruszają obowiązujące przepisy prawa, muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5