Zarzuty nielegalnego połowu ryb oraz posiadania narzędzi do kłusownictwa dla 53-latka 

2021-04-27 19:14:33 (ost. akt: 2021-04-27 19:18:35)

Autor zdjęcia: Policja

Mieszkaniec gminy Pasym odpowie przed sądem za naruszenie przepisów Ustawy o rybactwie śródlądowym.Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej i przekazany szczycieńskim policjantom.
Z oficerem dyżurnym szczycieńskiej komendy skontaktował się Komendant Posterunku Rejonowego Straży Rybackiej w Pasymiu, który poinformował o zatrzymaniu w miejscowości Tylkowo na rzeką Struga, nieuczciwego „wędkarza”.

Przybyli na miejsce zgłoszenia policjanci ustalili, iż funkcjonariusze Straży Rybackiej byli świadkami jak 53-letni mieszkaniec gminy Pasym, nie będąc uprawnionym do rybactwa poławiał ryby gatunku szczupak i płoć. Ponadto mundurowi zabezpieczyli przy sprawcy interwencji 11 kg złowionych przez niego ryb i narzędzia w postaci samozatrzaskujących się żelaznych pułapek, czyli przedmiotów służących do kłusownictwa.  

53-latek został przewieziony do szczycieńskiej komendy. W trakcie przesłuchania przyznał się do postawionych mu zarzutów. Miłośnik nielegalnego wędkowania odpowie teraz przed sądem za naruszenie przepisów Ustawy o rybactwie śródlądowym, za co grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5