Odsiedzą karę w więzieniu

2021-04-16 18:26:47 (ost. akt: 2021-04-16 18:31:04)
Mieszkaniec gminy Biskupiec został skazany na 3 lata pozbawienia wolności

Mieszkaniec gminy Biskupiec został skazany na 3 lata pozbawienia wolności

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Po raz kolejny okazało się, że brak maseczki może być zgubny. Dowiedział się o tym 29-letni mieszkaniec gminy Jedwabno oraz jego rówieśnik - mieszkaniec gminy Biskupiec.
Wczoraj (15.04.21r.) parę minut po godzinie 12:00 na ulicy F. Nowowiejskiego
w miejscowości Wielbark, dzielnicowy w trakcie obchodu rejonu służbowego zaważył mężczyznę, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Funkcjonariusz postanowił wylegitymować mężczyznę. W trakcie weryfikacji danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że był to 29-letni mieszkaniec Jedwabna. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Szczytnie, który wystawił nakaz jego zatrzymania i doprowadzenia do wskazanego zakładu karnego. Dzielnicowy ustalił również, że 29-latek miał do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Tego samego dnia około godz. 15:00 funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, na co dzień pełniący służbę w Zespole ds. Poszukiwań i Identyfikacji osób, poinformowali oficera dyżurnego o zatrzymaniu 29-letniego mieszkańca gminy Biskupiec. Mężczyzna tak długo ukrywał się przez wymierzoną mu kara, że Sąd Rejonowy w Biskupcu postanowił wystawić za nim list gończy. Ponadto, 29-latek poszukiwany był również przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. Mężczyzna pomimo tego, iż był skazany prawomocnym wyrokiem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środków odurzających, złamał wielokrotnie obowiązujący go sądowy zakaz kierowania. Teraz będzie miał czas przemyśleć swoje zachowanie. Sąd skazał go na karę pozbawienia wolności
w wymiarze 3 lat.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5