25-latek włamał się do domku letniskowego i ukradł poroże o wartości blisko 3,5 tys. złotych

2021-04-08 09:44:43 (ost. akt: 2021-04-08 09:48:42)
Ukradzione poroże

Ukradzione poroże

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Pewien 25-latek z Olsztyna niebawem stanie przed sądem, aby odpowiedzieć za popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem. Do zdarzenia doszło na terenie miejscowości położonej w gminie Jedwabno. 25-latek wybił okno w domku i wyniósł poroże o wartości blisko 3,5 tys. złotych. Chcąc spieniężyć skradzione „łupy” udał się z powrotem do rodzinnego miasta.
Do kradzieży z włamaniem doszło w nocy z 11/12 marca 2021r. na terenie jednej z miejscowości położonej w gminie Jedwabno. Sprawca po uprzednim wyważeniu okna dostał się do wnętrza domku letniskowego, skąd wyniósł poroże w postaci 1 sztuki wieńca jelenia, 7 sztuk zrzutu jelenia i 1 sztuki zrzutu łosia. Pokrzywdzony wycenił wartość poniesionych strat na kwotę blisko 3,5 tys. złotych.

Jak ustalili szczycieńscy kryminalni sprawca wywiózł skradzione okazy do Olsztyna, gdzie planował je spieniężyć. Gdy wszedł z „łupami” do jednego ze skupów położonych na terenie miasta, stojący za ladą sprzedawca, mając świadomość jak bardzo wartościowe i unikatowe są to przedmioty, od razu zorientował się, że nie należą one do niego. Mężczyzna zasypał swojego klienta pytaniami, co doprowadziło do tego, że mężczyzna uciekł pozostawiając skradzione poroża.

Kryminalni w toku prowadzonych czynności operacyjno - rozpoznawczych ustalili dane mężczyzny. Okazało się, że był to 25-letni mieszkaniec Olsztyna. Został on zatrzymany
i usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Wartościowe okazy wróciły zaś do właściciela.

25-latek za kradzież w łamaniem odpowie niebawem przed sądem. Za popełnione przestępstwo, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5