22-latek ranił dwukrotnie nożem mężczyznę

2021-04-07 10:02:04 (ost. akt: 2021-04-07 10:09:33)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Dozór policyjny, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną, zakaz zbliżania się do niego na odległość mniejszą niż 100 metrów oraz nakaz powstrzymania się od spożywania alkoholu i zażywania narkotyków. Na wniosek szczycieńskich śledczych, taki środek zapobiegawczy zastosował prokurator, wobec 22-letniego mieszkańca Wielbarka. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie naruszenia czynności narządów ciała 25-letniego mieszkańca Wielbarka, poprzez dwukrotne zranienie go nożem w klatkę piersiową.
Prokuratura Rejonowa w Szczytnie na podstawie zgromadzonego przez szczycieńskich śledczych materiału dowodowego, zastosowała wobec 22-letnie mieszkańca Wielbarka, dozór policyjny połączony z zakazem kontaktowania oraz zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość mniejszą niż 100 metrów oraz zobowiązała mężczyznę do powstrzymania się od spożywania alkoholu i zażywania narkotyków.

W minioną sobotę (03.04.21r.) parę minut po godzinie 03:00 z oficerem dyżurnym szczycieńskiej komendy skontaktował się pielęgniarz dyżurny miejscowego szpitala, który powiadomił, że na Izbę Przyjęć stawił się młody mężczyzna, który posiada dwie rany kłute klatki piersiowej.

Skierowany na miejsce patrol interwencyjny ustalił, iż pokrzywdzony to 25-letni mieszkaniec Wielbarka. W rozmowie z mundurowymi oświadczył, że tego samego dnia około godz. 01:00 wychodził od znajomej z zamysłem udania się do swojego kolegi. Wychodząc z posesji położonej przy ulicy Nowowiejskiego w Wielbarku zaczepił go znany mu mężczyzna. Pomiędzy nim, a 22-latkiem wywiązała się kłótnia oraz szarpanina w trakcie, której sprawca miał dwukrotnie zranić go nożem typu scyzoryk w klatę piersiową.

Szczycieńscy kryminalni ustalili, iż sprawcą to 22-letni mieszkaniec Wielbarka, znany im z wcześniejszych interwencji. Mundurowi ustalili jego aktualny adres zamieszkania i dokonali przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń. W trakcie wykonywanych czynności ujawnili i zabezpieczyli przedmiot mogący pochodzić z przestępstwa bądź służący do jego popełnienia.

22-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Prokurator zadecydował, że podejrzany do czasu rozprawy musi zgłaszać się w określonym czasie do szczycieńskiej jednostki policji, czyli realizować środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5