Anioły sportu rozdane! To oni dodają skrzydeł rywalizacji!

2021-03-30 10:00:00 (ost. akt: 2021-03-30 10:00:20)

Autor zdjęcia: MOS Szczytno

Przez ostatni rok zmieniło się wiele, ale niezmienna jest wdzięczność dla tych, którzy uskrzydlają szczycieński sport. 26 marca odbyła się gala "Anioły Sportu 2021".
Grono celebrujących osób, które stawiły się w Bazie Wodnej MOS, było węższe niż podczas ostatnich edycji. Winne temu niełatwe, "koronne" realia panujące w Polsce. Mimo wszystko imprezę uświetnili swą obecnością burmistrz Szczytna — Krzysztof Mańkowski, zastępca burmistrza — Ilona Bańkowska oraz gość specjalny — poseł na Sejm Paweł Papke.

— Wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującymi zasadami i wytycznymi dot. Covid-19 — podkreśla Arkadiusz Leska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie.

W czyje ręce kapituła postanowiła przekazać prestiżowe statuetki? W kategorii Sportowiec Roku zwyciężył Karol Kijewski. Młody, zaledwie 15-letni zawodnik MKL Jurand Szczytno, w swym roczniku nie ma sobie równych w pchnięciu kulą (a i wielu starszych rywali musiało uznać jego wyższość). Tytuł mistrza Polski, rekord świata... Tempo, w jakim rozwija się szczycieński nastolatek (podopieczny trenera Macieja Bukowieckiego), jest niesamowite.

Statuetką dla Trenera Roku uhonorowano Marcina Cieślika. Nowy szkoleniowiec SKS dał mocny impuls do zmian, które konieczne były w grze szczycieńskich piłkarzy. Z niemiłosiernie "obtłukiwanego" w okręgówce zespołu uczynił prawdziwie zgraną ekipę, która nie tylko zdołała odbić się od dna tabeli, ale i systematycznie pnie się w górę.

W kategorii Olimpijski Potencjał najlepszy okazał się Patryk Borucki. Wychowanek Zenona Jagiełły (Gwardia Szczytno) to obecnie — w swej kategorii i roczniku — absolutna czołówka polskiego pięściarstwa. Potwierdza to szereg medali wywalczonych na imprezach ogólnokrajowych, a także oficjalne powołanie do szeregów kadry narodowej.

Kapituła doceniła także olbrzymi wkład w sportowy rozwój regionu Piotra Kraszewskiego (kategoria "Wiatr w żagle"), zaś tegoroczny tytuł Mecenasa Sportu przypadł Nadleśnictwu Szczytno.

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5